امروز: شنبه، 8 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » فرماندار پلدختر تاکید کرد: لزوم نظارت مستمر بر وضعیت بازار شهرستان

فرماندار پلدختر تاکید کرد: لزوم نظارت مستمر بر وضعیت بازار شهرستان

کد خبر: 2661
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حسن رضاییان فرماندار پلدختر صبح امروز بیست و هشتم تیر ماه سال جاری  در جلسه تنظیم بازار شهرستان پلدختر با اشاره به لزوم ورود جدی مسئولان جهت نظارت و کنترل بازار این شهرستان اظهار داشت: همشهریان از کیفیت نان تولیدی رضایت ندارند.

وی افزود: در خصوص موضوع کیفیت نان و قیمت اجناس، بایستی نظارت کافی و مستمر صورت بگیرد تا حقوق شهروندان پایمال نشود.

فرماندار پلدختر با اشاره بر لزوم به کارگیری انصاف در صنوف مختلف عنوان کرد: انتظار می رود همه ادارات متولی با تعامل بیشتر، نظارت بیشتری در این خصوص داشته باشند.

وی بر لزوم نظارت بیشتر اداره غله و ادارات مربوطه بر ساعت پخت و کیفیت نان تولیدی تاکید و بیان کرد: انتظار می رود مسئولان مربوطه برای رسیدن نان به کیفیت مطلوب و همچنین برخورد با متخلفان، به صورت جدی به قضیه ورود کنند.

رضاییان در ادامه با اشاره به اینکه جلسات باید خروجی داشته باشند، گفت: امیدوارم که خروجی جلسات و مصوبات را به زودی در سطح بازار شهرستان مشاهده کنیم.

وی در پایان با اشاره به مشکل دریافت مرغ از دیگر شهرستان ها و پیگیری‌های صورت گرفته جهت ایجاد کشتارگاه در سطح شهرستان تصریح: انتظار می رود ادارات صمت و جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های متولی جهت ایجاد این کشتارگاه و دریافت سهمیه مرغ در سطح شهرستان با شخص موردنظر همکاری داشته و برای رسیدن به نتیجه با جدیت تلاش کنند.


توزیع اقلام دولتی در سطح شهرستان/ تشکیل ۱۶۷ پرونده گران فروشی در سه ماه نخست امسال

نجم الدین هدایتی سرپرست اداره صمت پلدختر با اشاره به جذب سهمیه تخصصی دولت در خصوص برخی اقلام از سوی اداره صمت پلدختر ؛اظهار داشت: سهمیه دولتی در خصوص مرغ گرم و منجمد، گوشت قرمز، برنج، روغن و شکر با نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت در سطح شهرستان عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در اداره صمت افزود: در حال حاضر برنج دولتی با نرخ ۱۸۷ هزار تومان برای هر کیسه ۱۰ کیلوگرمی و همچنین نزدیک به سه تن و ۳۰۰ کیلوگرم مرغ گرم وارد بازار شده است.

سرپرست اداره صمت شهرستان با اشاره به توزیع کامل سهمیه اختصاصی عنوان کرد: در سه ماهه اول سال جاری ۱۶۷ مورد پرونده برای مقابله با موضوع گران فروشی، به ارزش چهارده میلیارد و صد و پنجاه و یک میلیون و هفتصد و پنجاه و چهار هزار ریال تشکیل شده است.

وی به انجام بازرسی های موردی نظارتی در خصوص مقابله با گران فروشی به میزان ۸۷۶ اشاره و بیان کرد: برای ۴ فقره عرضه خارج از شبکه مرغ و یک فقره توزیع آرد پرونده تشکیل شده است.

هدایتی به تعداد پلمپ های صورت گرفته در زمان اوج کرونا اشاره و گفت: با همکاری تعزیرات و عوامل نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و دیگر ادارات اجرایی مربوط به این امر ، ۳۲ فقره پلمپ انجام شد.

وی با اشاره به ۳۱ مورد گشت مشترک با سایر ادارات نظارتی تصریح کرد: در تیرماه سالجاری ۲۸ پرونده به ارزش ۸۴ میلیون ریال در طی ۳۱۵ مورد بازرسی موردی و ۱۲ مورد بازرسی گشت مشترک تشکیل شده است.

سرپرست اداره صمت پلدختر با اشاره به مشکل توزیع مرغ به علت سهمیه‌بندی اشاره و خاطر نشان کرد: سامانه ای به نام کابو در حال تشکیل بوده که مطابق آن هیچ امکنه ای قدرت توزیع خارج از شبکه مرغ را نخواهد داشت.

وی با اشاره به تشکیل جلسه با فعالین اقتصادی در حوزه شهرستان افزود: مشکل عمده ما در سطح نانوایی های شهرستان لزوم برخورد با متخلفان در زمینه ساعت کاری و تعطیلی بدون علت و دلیل می باشد.

سرپرست اداره صمت پلدختر با اشاره به مشکل نداشتن نرخ مصوب برای تاکسی داران روستایی عنوان کرد: با سهمیه داران کارت سوخت و آژانس دارانی که راکد بوده برخورد قانونی خواهد شد.

هدایتی در پایان با اشاره به مشکل نانوایی های روستایی گفت: انتظار می رود دهیاران کمک کاری و نارضایتی مردم روستای خود در بحث نان را به اداره صمت شهرستان گزارش نمایند.


تشکیل ۲۰۲ پرونده تخلف صنوف در ۴ ماهه نخست سال در شهرستان/ باید نظارت بیشتری بر بازار انجام شود.

اسکندر محمدی رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان با اشاره به اینکه مرغ باید در بین افراد دارای پروانه کسب توزیع شود، اظهار داشت: با توزیع بین عمده فروشی های دارای مجوز و پروانه کسب دار از گران فروشی و توزیع ناعادلانه جلوگیری خواهد شد.

وی در خصوص مشکل سهمیه مرغ شهرستان افزود: با پیگیری های صورت گرفته، نتیجه گیری شد که در قبال مرغ زنده گوشت به شهرستان تحویل داده می شود.

مدیر اداره تعزیرات شهرستان پلدختر با اشاره به مشکل قاچاق دام و طیور عنوان کرد: تنها عشایر دارای مجوز با تعداد مندرج در دفترچه عشایر ی خود اجازه خروج دام و طیور در بازه زمانی اعلام شده را خواهند داشت.

وی در بحث نظارت بر قیمت در بازار بیان کرد: لازم است اتحادیه اصناف نیز پای کار بیایند تا تنظیم بهتر انجام شود.

محمدی با اشاره به ضرورت ایجاد میدان های بازاری گفت: در صورت وجود میدان های میوه، تره بار و غیره رقابت ها بیشتر و قیمت ها نیز تنظیم خواهد شد.

وی در خصوص برخورد با متخلفان تصریح کرد: در برخورد با متخلفان با توجه به شرایط کنونی کرونا و تعطیلی های اجباری  سعی میشود حقی زایل نشود.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان در زمینه عمده تخلفات صورت گرفته در پلدختر  در سالجاری تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون ۲۰۲ فقره پرونده تخلفی در حوزه صنوف داشته ایم که اکثریت آن مربوط به آرد، تقلب، گران فروشی، کم فروشی، به ویژه در صنف نانوایی ها بوده است.

اسکندر محمدی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰ پرونده عرضه خارج از شبکه مرغ در سطح شهرستان داشته ایم یادآور شد: ۷ مرغداری از ۸ تا ۱۰۰ میلیون تومان محکوم به جریمه نقدی شده اند و ۳ مرغداری در این مورد حکم برائت گرفته اند.

وی به کرایه های حمل و نقل مازاد بر تعرفه اعلام شده اشاره و اضافه کرد: اگر تاکسی شخصی باشد راهنمایی و رانندگی میتواند به تخلف آنها رسیدگی و چنانچه تاکسی خطی و دارای سهمیه سوخت باشد، باید برابر نرخ مصوب فعالیت کند و در صورت تخلف اداره صمت شهرستان میتواند اقدامات قانونی و لازم را انجام دهد.

رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان به ۱۰۶ فقره قاچاق کالا در چهارماهه نخست سالجاری اشاره کرد و ادامه داد: عمده این کالاها «لوازم خانگی، آرایشی و بهداشتی، موبایل، پارچه و زغال بوده که اعمال جریمه و برخورد قانونی شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کسانی که احشام و دام خود را از شهری به شهری دیگر یا استانی دیگر جابجا می‌کنند باید برابر ضوابط قانونی حمل و نقل «پلاک کوبی، مجوز حمل دام، قرنطینه دام» را رعایت کنند.


افزایش کرایه تاکسی های درون شهری در پلدختر پیگیری خواهد شد.

محمد شرفی نصیری در جلسه تنظیم بازار شهرستان با اشاره به نرخ ۱۵۰۰ تومانی برای هر مسیر جهت تاکسی های شهری اظهار داشت: با توجه به درخواست رانندگان تاکسی های درون شهری مبنی بر افزایش قیمت قطعات و استهلاک خودروها، این موضوع در جلسه شورای شهر مطرح و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به وجود نارضایتی برخی از  شهروندان نسبت به نرخ کرایه تاکسی های شهری افزود: هر تاکسی، دارای کد مخصوص بوده که شهروندان می‌توانند جهت برخورد با آنها به شهرداری شماره وی را اعلام نمایند.


لزوم نظارت بر توزیع مرغ در سطح شهرستان/ تاکسی های روستایی نرخ مصوبی ندارند!

بابک امرایی بر لزوم توزیع عادلانه مرغ برای عموم مردم تاکید و اظهار داشت: انتظار می رود جهاد کشاورزی شهرستان بر توزیع عادلانه مرغ به ویژه در سطح روستاهای بخش مرکزی شهرستان به صورت مستمر نظارت داشته باشد.

وی با اشاره به نوسانات قیمتی مرغ افزود: در برخی مناطق شهرستان یا مرغ توزیع نشده و یا با قیمت هنگفت به دست شهروندان می رسد. 

بخشدار پلدختر در ادامه با اشاره به گلایه مردم از کیفیت نان تولیدی و عدم نظارت بر ساعت پخت آن، عنوان کرد: در بسیاری از روستاها با تعطیلی نانوایی و همچنین کیفیت نامرغوب آرد مواجه هستیم که نیازمند پیگیری عاجل دارد.

وی با اشاره به عدم نظارت بر نرخ کرایه تاکسی در سطح روستاهای شهرستان پلدختر بیان کرد: لازم است برای تاکسی های روستایی نرخ تعیین شده و با متخلفان برخورد قانونی صورت بگیرد.


عدم کشتارگاه صنعتی مهم ترین مشکل کمبود مرغ در پلدختر!

شمس الدین جمشیدی معاون جهاد کشاورزی پلدختر در جلسه تنظیم بازار شهرستان پلدختر با اشاره به فعال بودن ۲۱ مرغداری از ۲۳ مرغداری موجود در سطح این شهرستان اظهار داشت: سال گذشته حدود ۴۳۰ هزار قطعه مرغ در هر دوره و یک میلیون صد هزار جوجه ریزی و ۲/۵ میلیون تن تولید داشته ایم.

وی در خصوص متوسط تولید ماهیانه در سال گذشته افزود: ۱۲۸هزار جوجه ریزی و تولید ۱۰۰ هزار قطعه ای داریم.

معاون جهاد کشاورزی شهرستان با اشاره به تولید در سالجاری عنوان کرد: در چهار ماهه نخست سال ۸۲۲ تن گوشت خالص تولید داشته ایم.

وی در خصوص مشکل عمده صنعت مرغ در سطح شهرستان بیان کرد: کشیده شدن سفره ها به سمت مرغ، نبود کشتارگاه صنعتی در سطح شهرستان، عدم صدور مجوزات برای ایجاد مرغداری های جدید در سطح شهرستان مهم ترین مشکلات کمبود مرغ در پلدختر می باشند.

جمشیدی با اشاره به اینکه متوسط نیاز روزانه ما بین ۴تا ۶ تن می باشد گفت: هم اکنون مشکل تولیدی نداریم و مشکل ما در بحث گرفتن سهمیه لازم از کشتارگاه های دیگر شهرستان هاست و در حال حاضر ۳ تا ۵ تن توزیع در سطح شهرستان داشته‌ایم.

معاون جهاد کشاورزی شهرستان با اشاره به مشکل قیمت مرغ در سطح شهرستان خاطرنشان کرد: انتظار می رود با یک همت و نظارت بیشتری بر روی قیمت اقلام و کالاهای عرضه شده انجام شود.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید