۲۸ پل آسیب دیده از سیل در استان به بهره‌برداری می‌رسند.

تاریخ انتشار : 23 تیر 1400, 14:39
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، در جریان سیلاب سهمگین فروردین ماه سال 98 بخش زیادی از زیرساخت‌های شهرستان‌های مختلف استان و به ویژه پلدختر جنوبی‌ترین شهرستان استان تخریب شد به طوری که تنها در حوزه راه از مجموع 8 هزار کیلومتر راه موجود در استان به هزار کیلومتر آسیب جدی وارد شد و به بیش از 900 دهنه پل و ابنیه فنی بین 30 تا 100 درصد خسارت وارد شد.

اکنون که بیش از 2 سال از وقوع این حادثه طبیعی می‌گذرد انتظار می‌رفت که بخش عمده‌ای از این خسارت جبران شود اما متاسفانه به‌خاطر عدم تخصیص اعتبار لازم از سوی دولت این خسارت‌ها هنوز آن طور که باید و شاید جبران نشده و مردم با مشکلات زیادی مواجه هستند.

وحید کرم الهی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان اخیرا در رابطه با پروژه‌های قابل افتتاح و پل‌های در دست ساخت که به دلیل وقوع سیلاب خسارت دیدند اظهار داشت: همکارانمان در اداره کل راه و شهرسازی 28 دستگاه پل کوچک و بزرگ به اتمام رساندند و اکنون آماده بهره‌برداری کردند.

وی افزود: جمع اعتبار هزینه شده برای احداث پل‌های مذکور که در جریان سیلاب سال 98 تخریب شدند 105 میلیارد تومان بوده است. پل بزرگ بابازید، پل حیات الغیب و پل پران پرویز در شهرستان پلدختر و 25 پل کوچک دیگر به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح 30 طرح در حوزه راه و شهرسازی لرستان عنوان داشت: حدود 25 کیلومتر محور چهارخطه با اعتبار 150 میلیارد تومان، زیرگذر فیروزآباد در شهرستان سلسله و پل کاکارضا به زودی افتتاح می‌شوند.

کرم الهی گفت: با احتساب دوره کارکرد و هزینه‌هایی که در سال‌های گذشته انجام شده ارزش تقریبی پروژه‌های راه و شهرسازی حداقل 500 میلیارد تومان است/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2654

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود