امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » رابطه اداری خانه مطبوعات لرستان در پلدختر مطرح کرد: اقدامات خانه مطبوعات شهرستان بر ارتقا جایگاه رسانه ها تاثیرگذار بوده است.

رابطه اداری خانه مطبوعات لرستان در پلدختر مطرح کرد:

رابطه اداری خانه مطبوعات لرستان در پلدختر مطرح کرد: اقدامات خانه مطبوعات شهرستان بر ارتقا جایگاه رسانه ها تاثیرگذار بوده است.

کد خبر: 2594
  • 15
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، رضا جودکی نژاد روز سه شنبه در دیدار و گفتگو با مهدی بیرانوند رییس دادگستری و علی امرایی دادستان شهرستان پلدختر که به همراه تعدادی از اعضای خانه مطبوعات شهرستان انجام گرفت، ضمن تقدیر از تلاش های دستگاه قضا در خدمت به مردم و حمایت و تعامل دادگستری شهرستان با اصحاب رسانه، اظهار داشت: خانه مطبوعات به عنوان یک تشکل صنفی موثر، رسمی ترین مرجع رسانه ای در کشور محسوب می شودکه از اوایل پاییز ۹۹  نیز در سطح شهرستان پلدختر به صورت مستقل و به دور از جناح بندی های سیاسی رسانه ها شروع به فعالیت کرده است. 

وی با اشاره به اقدامات خانه مطبوعات در پلدختر افزود: ساماندهی خبرنگاران و اصحاب رسمی رسانه، نامگذاری یک خیابان به نام خبرنگار شهید پلدختری محسن کرموند، تجلیل از پیشکسوتان پلدختری عرصه رسانه، تجلیل از فعالان رسانه ای حوزه سلامت وبهداشت درهفته سلامت، انعقاد تفاهم نامه با اداره میراث فرهنگی وصدور کارت میراث بان برای خبرنگاران، انعقاد تفاهم نامه با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیدار وگفت وگو با برخی از مدیران شهرستانی جهت تعامل با اصحاب رسانه و... از جمله اقداماتی است که در طی این مدت کوتاه توسط خانه مطبوعات پلدختر انجام گرفته و حتی برخی از آنها در نوع خود منحصر به فرد و در سطح استان و کشور قابل توجه هستند.

رابطه اداری خانه مطبوعات لرستان در پلدختر با اشاره به نقش اصحاب رسانه در توسعه همه جانبه و لزوم بیان مطالبات مردم توسط رسانه ها خواستار اهمیت و توجه مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان به این قشر مهم و تاثیرگذار شد و عنوان کرد: انتظار داریم که جایگاه خبرنگاران رسمی بیشتر از آنچه که هست مورد توجه قرار گیردو مدیران دستگاه های اجرایی تعامل خودرا با رسانه های رسمی شهرستان برای شناخت بهتر مطالبات مردم تقویت کنند.

جودکی نژاد آسیب شناسی فضای رسانه ای شهرستان را یک موضوع مهم برای ارتقا سطح رسانه ها دانست و گفت: کیفیت، کمیت و سالم سازی فضای رسانه ای شهرستان شعار ما در خانه مطبوعات شهرستان بوده و در این زمینه اقدامات خوبی انجام گرفته است.

وی بحث امنیت خبرنگاران در جهت انعکاس سومدیریت دستگاه های اجرایی و برخورد با مشکلات را موضوعی مهم برای رسانه ها دانست و تصریح کرد: رسانه های رسمی به خاطر فعالیت حرفه ای خود می توانند در جهت مبارزه با فساد و تخلفات مدیران و حل مشکلات مردم با سند و استدلال همراه و یاور دستگاه قضایی باشند.

رابط اداری خانه مطبوعات لرستان در پلدختر تقویت رسانه های رسمی و اهمیت به فعالیت حرفه ایی آنها را یکی از بهترین راه های مبارزه با آفت های خبررسانی در فضای مجازی دانست و یادآور شد: تقویت جایگاه خبرنگاران رسمی باعث ارتباط سازنده بین مردم و مسئولین شده و از رشد قارچ گونه کانالها و رسانه های بی هویت جلوگیری می کند زیرا فعالیت خبرنگاران رسمی در فضای مجازی حرفه ای تر وسالم تر و قانونمند تر است.

وی با بیان اینکه رسانه ها با تجزیه وتحلیل مسائل و نقد و بررسی متفکرانه بهتر می توانند مطالبات مردم را شناسایی و به مسئولین بیان کنند، اضافه کرد: تلاش ما این است تا بتوانیم با آموزش های لازم سطح حرفه ای رسانه ها را در شهرستان ارتقا دهیم و جایگاه رسانه ها را به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولین تقویت کنیم.

جودکی نژاد با بیان اینکه خبرنگاران رسمی عضو خانه مطبوعات هستند، خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی و روابط عمومی ادارات شهرستان لازم است با خبرنگارانی درتعامل وهمکاری باشند که عضو خانه مطبوعات هستند و فعالیتشان جنبه رسمی دارد.

گفتنی است در پایان دیگر خبرنگاران حاضر در جلسه ضمن حمایت از فعالیت ها و اقدامات خانه مطبوعات شهرستان  هرکدام به بیان مطالبات  اصحاب رسانه و مشکلات رسانه های شهرستان پرداختند.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید