امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » مدیرکل غله و خدمات بازرگانی منطقه لرستان مطرح کرد: کیفیت نان در استان مطلوب نیست.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی منطقه لرستان مطرح کرد:

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی منطقه لرستان مطرح کرد: کیفیت نان در استان مطلوب نیست.

کد خبر: 2582
  • 5
حجت بیرانوند در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به پرسشی مبنی بر فروش آرد در بازار آزاد اظهار داشت: این موضوع نشان دهنده این است که سهمیه‌ای که در اختیار نانوایی‌ها قرار می‌گیرد بیشتر از نیاز آنها است و ما به دنبال اصلاح این وضع هستیم.

وی افزود: توزیع سهمیه عادلانه یکی از برنامه‌هایی است که دنبال می‌کنیم، و در این راستا تیم راستی آزمایی ما نیاز و مصرف آرد در نانوایی‌ها را رصد می‌کند. 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی منطقه لرستان در خصوص کیفیت نان در استان به ویژه خرم‌آباد عنوان کرد: میانگین کیفیت نان نسبت به میانگین کشوری مناسب است، اما کافی نیست و باید تلاش بیشتری برای ارتقا کیفیت نان انجام شود.

بیرانوند گفت: مواد اولیه، نیروی انسانی و تجھیزات سه فاکتور مهم در کیفیت نان است که باید این سه موضوع مد نظر قرار بگیرد.

وی استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها را تخلف عنوان کرد و ادامه داد: بازرس‌های ما با این قضیه برخورد کرده و علاوه بر جمع‌آوری جوش شیرین اقدام به مسدود کردن سهمیه آرد نانوایی‌های متخلف می‌کند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی منطقه لرستان در خصوص درصد سبوس‌گیری گندم برای تهیه آرد نیز توضیح داد: گندم قبل از اینکه به آرد تبدیل شود باید مراحلی را طی کند و سبوس گیری نوساناتی دارد.

به گفته بیرانوند، معاونت غذا و دارو به صورت مستمر آرد تولید شده را کنترل می‌کند و طبق گزارشات درصد سبوس گیری در استان وضع مناسبی دارد.

وی تصریح کرد: سال گذشته که آرد استان از استان‌های دیگر می آمد درصد سبوس‌گیری رعایت نمی‌شد ، اما با مصوبه کارگروه آرد و نان استان مبنی بر ممنوعیت واردات از استان های دیگر این مشکل رفع شده است.

به گفته مدیرکل غله و خدمات بازرگانی منطقه لرستان اواخر سال ۹۹ آرد سبوس گیری در رنج های مختلف در استان وجود دارد.

بیرانوند یادآور شد: استاندارد ملی سبوس گیری برای نان لواش ۱۲ تا ۱۷ درصد، بربری ۱۸ تا ۲۱ و سنگک ۷ تا ۱۲درصد است، در استان ما کمترین کف را در نظر می‌گیریم.

وی در ادامه افزود: کیفیت نان از اهمیت فراوانی برخوردار است زیرا نقش اساسی در امنیت غذایی دارد و قطعا اگر نان کامل باشد نیاز به غذای دیگر نیست.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی منطقه لرستان در خصوص کیفیت نان خرم‌آباد، بیان کرد: آرد مورد نیاز نانوایی‌های خرم‌آباد توسط کارخانه ایران عشایر تامین می‌شود که یکی از بھترین آردها با درصد سبوس گیری استاندارد است.

بیرانوند خاطرنشان کرد: کاھش سهمیه آرد نانوایی‌ها از اقدامات بازدارنده در خصوص نانوایی‌های متخلف است، البته عوامل تشویقی مانند افزایش سهمیه برای نانوایی‌هایی که رعایت می‌کنند را هم در داریم/فارس

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید