رئیس‌ ستاد انتخابات لرستان تاکید کرد: ایجاد هرگونه تجمع توسط کاندیداهای شوراها ممنوع است.

تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1400, 17:52
محمود ثمینی عصر امروز در رابطه با آخرین وضعیت تایید صلاحیت کاندیداهای شوراهای اسلامی از طرف هیئت نظارت استان لرستان اظهار داشت: در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت استان از جمله شهرهای خرم‌آباد و بروجرد برای کاندیداهای تایید صلاحیت نشده که شرایط قانونی را دارند یک فرصت اعتراض به موضوع رد صلاحیت خود در هیئت مرکزی نظارت لحاظ شده است.

وی افزود: در بحث اعلام اسامی کاندیداها نیز تا زمانی که به طور قطع این افراد مشخص نشوند اسامی نهایی تایید یا رد صلاحیت شدگان معرفی نمی‌شود و در صورت اعلام قطعی فهرست اسامی توسط فرمانداری‌‌ها اعلام می‌شود.

رئیس‌ ستاد انتخابات استان لرستان عنوان کرد: در بحث هیئت‌های اجرایی انتخابات ریاست جمهوری نیز از آنجا که قبلاً به صورت مشترک انتخاب شده‌اند فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده‌اند.

وی بیان کرد: به دنبال فراهم ساختن شرایط برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در یک شرایط مطلوب هستیم.

ثمینی تاکید کرد: با توجه به اینکه هنوز زمان تبلیغات کاندیداها شروع نشده است هرگونه تبلیغات به شکل رسمی تخلف محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد هرگونه تجمع حتی در زمان قانونی تبلیغات توسط کاندیداها ممنوع است گفت: در صورت مشاهده تخلف احتمالی برخوردهای قانونی اعمال می‌گردد بنابراین با توجه به شرایط کرونایی استان لرستان و وضعیت رنگ بندی شهرها، کاندیداها نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

ثمینی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی فضای مجازی بهترین گزینه برای تبلیغات کاندیداهاست تصریح کرد: داوطلبان فعالیت‌های سیاسی خود را برای برگزاری پرشور انتخابات و افزایش مشارکت مردم از ظرفیت فضای مجازی بهره گیرند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث شرکت رای اولی‌ها در انتخابات نیز باید گفت پس از اعلام سازمان آمار کشور و لحاظ شرایط سنی برای رای دهندگان، این موضوع برای حضور رای اولی‌ها در انتخابات اطلاع رسانی می‌شود.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2567

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود