امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اقتصادی » مسئول تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی پلدختر خبر داد: بیش از هشت هزار تن محصولات کشاورزی در این شهرستان برداشت می‌شود.

مسئول تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی پلدختر خبر داد:

مسئول تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی پلدختر خبر داد: بیش از هشت هزار تن محصولات کشاورزی در این شهرستان برداشت می‌شود.

کد خبر: 2547
  • 5
فخرالدین حیدری در تشریح این خبر اظهار داشت: محصولات کشاورزی از آغاز فصل برداشت در پلدختر از حدود ۲۱ هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی برداشت می شود.

وی افزود: همچنین پیش‌بینی می‌شود امسال در پلدختر از هر هکتار مزارع گندم میزان ۴۰۰ کیلوگرم، مزارع جو ۳۵۰ کیلوگرم و از هر هکتار کلزا ۴۵۰ کیلوگرم محصولات برداشت شود.

مسئول تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی پلدختر بیان کرد: برداشت محصولات کشاورزی در این شهرستان با توجه به مناطق سردسیر منطقه تا پایان خردادماه سال جاری ادامه دارد.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان پلدختر خریداری شود، این در حالی است که سال گذشته میزان گندم خریداری شده از کشاورزان پلدختر ۱۲ هزار تن بوده است.

حیدری به دلایل کاهش تولید گندم و جو در پلدختر اشاره کرد و یادآور شد: عدم بارندگی کافی و پراکنش نامناسب باران، عامل اصلی کاهش عملکرد تولیدات کشاورزی در پلدختر است به طوری که نسبت به میانگین بارندگی سال گذشته حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: کمبود بارندگی در پلدختر در حساس‌ترین مرحله رشد محصولات یعنی زمان گلدهی و دانه رخ داده که موجب کاهش عملکرد شده است.

مسئول تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی پلدختر گفت: افزایش میانگین دمای هوا و وزش باد همراه با گرد و غبار نیز از عوامل تاثیرگذار در کاهش تولیدات محصولات کشاورزی این شهرستان و خسارت به این حوزه بوده است.

حیدری تصریح کرد: چهار کمیسیون اتحادیه تعاون روستایی، کاوکالی (واشیان)، جایدر و شرکت تعاونی روستایی ۲۲ بهمن بخش معمولان مربوط به تعاون روستایی و شرکت سیلوی آوند زرین مربوط به بخش خصوصی محصولات کشاورزی پلدختر را خریداری می‌کنند/ایرنا

دسته بندی: اخبار / اخبار اقتصادی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید