امروز: سه شنبه، 7 آذر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » نماینده ولی فقیه در لرستان مطرح کرد: ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات/ ویژگی‌های رییس جمهور کارآمد

نماینده ولی فقیه در لرستان مطرح کرد:

نماینده ولی فقیه در لرستان مطرح کرد: ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات/ ویژگی‌های رییس جمهور کارآمد

کد خبر: 2518
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد شاهرخی در پیام جمعه این هفته با اشاره به اینکه مهمترین نیاز جامعه ما در شرایط فعلی وحدت است، اظهار داشت: باید همه امکانات خود را برای رسیدن به این هدف مجهز کرد، البته که پیروزی نهایی از آن خداوند است.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان باید بیش از گذشته اتکال و اعتماد به خداوند افزایش پیدا کند تا پیروزی نصیب مسلمانان ایران شود.

تاکید بر رعایت اصول ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا 

امام جمعه خرم‌آباد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در حل حاضر شهرها و مرکز استان در وضعیت قرمز قرار دارد، عنوان کرد: در این ماه رمضان کادر درمانی در حال مجاهدت هستند و بر ما لازم است که اصول و مقررات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا را رعایت کنیم.

شاهرخی گفت: استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و اصول بهداشتی ،عدم حضور در اجتماعاتی که باعث می‌شود چرخه ویروس ادامه پیدا کند از مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه خرم‌آباد بیان کرد: بنابر اعلام مسوولان بهداشت تا حدود شش ماه دیگر اگر مقررات را رعایت کنیم با واکسنی که تزریق خواهد شد همه مردم واکسینه خواهند شد، بنابراین تا این مدت باید به مقررات عمل کنیم و کاری نکنیم که افرادی به واسطه این بیکاری از بین ما بروند.

مهمترین مسئله روز انتخابات است

وی اما مهمترین مسئله امروز کشور و به تبع آن لرستان را انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا عنوان کرد و تصریح کرد: انتخابات یک روز انجام می‌گیرد اما در این روز یک نفر‌ را بر سرنوشت کشور و شهر خود حاکم می‌کنیم، نتیجه این انتخاب نه تنها در این چهار سال بلکه تا سال‌های زیادی در کشور ادامه دارد.

 شاهرخی یادآور شد: با انتخاب رییس جمهور ده‌ها نفر از وزیر و استاندار گرفته تا مدیران به صورت شبکه‌ی توسط وی اداره کشور را بر عهده می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: اگر این انتخاب‌ها بر اساس شایسته‌سالاری بوده و شرایط لازم در مسوولیت‌ها را داشته باشند، می‌توانند کشور را به وضع مطلوب برسانند اما در غیر اینصورت مشکلات همچنان پابرجا ما و یا افزایش پیدا می‌‌کند.

امام جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: مشارکت حداکثری در انتخابات به معنای همبستگی ملت ایران است که می‌تواند توطئه‌های دشمنان را خنثی کند، دشمنان ایران می‌خواهند حضور مردم را در انتخابات کمرنگ نشان دهند و به گونه ی عمل کنند که حضور کم رنگ باشد.

شاهرخی افزود: اما ملت ایران نشان داده است در چنین صحنه‌ی به وظیفه خود که حداکثر مشارکت است عمل می‌کند.

راه حل مشکلات مشارکت حداکثری در انتخابات است

وی با بیان این مطلب که کسی منکر مشکل، تورم، بیکاری و گرانی در کشور نیست، عنوان کرد: اما ما ملتی ممتاز و سرآمد هستیم که راه حل رفع مشکلات را مشارکت حداکثری و انتخاب بهترین فرد برای ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا به لحاظ تدین، تعهد و کارآمدی می‌داند.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: ما ملتی هستیم که با وجود همه تحریم‌ها توانستیم ماهواره به فضا پرتاب کنیم همچنین کشور‌هایی تحت برجام با ما مذاکره کردند.

وی یادآور شد: ما در برجام به تعهدات خود عمل کردیم اما آنها عمل نکردند و در این جهت باید همچنان هوشیار باشیم، این کشورها در عین اینکه به تعهدات خود عمل نکردند انواع توطئه‌های نظامی و تحریم‌ها را بر علیه ما به کار بردند.

امام جمعه خرم‌آباد تصریح کرد: دشمنان از تحریم اقتصادی و نظامی همچنین ترور برای بر هم زدن نظم کشور استفاده کردند، اما موفق نشدند.

شاهرخی ادامه داد: این نظام امنیت کشور را حفظ و به دست جوانان گام‌هایی را به سمت پیشرفت و ترقی برداشته است، این گام‌ها باید با قوت و سرعت بیشتری در چهل سال دوم انقلاب ادامه پیدا کند.

وی اضافه کرد: در چهل سال دوم باید به گونه‌ا‌ی گام برداریم که دیگر کاستی، آسیب‌ها و مشکلات چهل سال اول وجود نداشته باشد.

امام جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: این نظام به کشور و مردم عزت بخشیده است به طوری که هیچ رخدادی در منطقه بدون حضور ایران ممکن نیست، ملت‌های منطقه که تحت نظام سلطه و استکبار هستند این حسرت در دلشان مانده که در انتخاباتی شرکت کنند و به کسانی که دلشان می‌خواهد رای بدهند زیرا آمریکاست که برای دولت آنها تصمیم می‌گیرد.

رییس جمهور بیشترین اختیار و امکانات را دارد

شاهرخی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه طبق قانون رییس جمهوری بیشترین امکانات و اختیار را برای حل مشکلات از جمله بودجه و انتخاب وزرا،استانداران و مدیران دارد، گفت: کفایت و توانایی رییس جمهور است که می‌تواند کشور را از لحاظ عملی، فرهنگی و صنعتی پیش ببرد، رییس جمهور متعهد و کارآمد است که می‌تواند پیشرفت را برای مردم به ارمغان بیاورد و در این مقطع حساس به نقطه مطلوب برساند.

ویژگی‌های رییس جمهور 

وی تأکید کرد: علاوه بر تدین، تعهد و التزام به عملی به اسلام دانایی، توانایی و کارآمدی در پیشبرد امور مادی و معنوی مردم برای یک رییس جمهور ضروری است.

امام جمعه خرم‌آباد ادامه داد: رییس جمهور کارهایش باید مبتنی بر دانش و کارشناسی شده باشد، آنگاه با تلاش مضاعف برنامه‌های خود را اجرایی کند.

به گفته وی رییس جمهور باید مردمی باشد و خدمت رسانی در روح او موج بزند،نکته دیگر اینکه شایسته سالاری را در انتخاب همکاران مستقیم و غیر مستقیم خود در نظر بگیرد.

شاهرخی حامی تولید بودن، فساد ستیزی همچنین حفظ عزت و شرافت کشور را از دیگر مواردی عنوان کرد که در انتخاب رییس جمهوری باید مورد توجه قرار بگیرد.

اعضا شوراهای اسلامی باید خود را وقف خدمت به مردم کنند

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه صحبت‌های خود به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اشاره کرد و گفت: در قانون اساسی مواد و تبصره‌های وظیفه شوراها و افرادی که داوطلب حضور در شوراهای هستند آورده شده است، بنابراین داوطلبان بایستی به این مواد ‌و تبصره آگاهی داشته باشند و ببیند آیا آمادگی اجرایی کردن این وظایف را اجرایی کنند.

وی افزود: داوطلبان شوراها باید به این نکته توجه کنند که آیا می‌توانند خود را وقف خدمت به مردم کرده و در امور عمرانی، اجتماعی، فرهنگی، هنری بهداشتی به نحو احسن وظایف خود را انجام دهند.

خطیب جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: نکنه دیگر اینکه آیا داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا می‌توانند در بحث نظارت بر درآمد و هزینه‌ها بدون اغماض منافع شخصی را کنار بگذارند و ببینید آیا می‌توانند مشکلات شهر را حل کنند، انجام چنین وظایفی نیازمند داشتن برنامه است.

وی عنوان کرد: مردم از اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا انتظار دارند حاشیه‌های شهرها را از وضع فعلی خارج کند، به عنوان نمونه بازآفرینی شهری را مورد توجه قرار دهند.

شوراهای نظارت بر انتخابات در کار خود دقت کنند

شاهرخی خاطر نشان کرد: شوراهای نظارت بر انتخابات نیز باید در همه مراحل خدا را در نظر بگیرند، زیرا تایید کسی که صلاحیت ندارد یا رد کردن افرادی که از صلاحیت لازم برخوردار هستند در سرنوشت مردم تاثیر بسزایی دارد.

وی افزود: شوراهای نظارت باید دقت کنند و مطابق قانون به وظیفه خود عمل کنند و زمینه را برای برگزاری انتخابات پرشور و حداکثری فراهم کنند.

خطیب جمعه خرم‌آباد تاکید کرد: ما باید توجه کنیم چه کسی در خدمت رسانی، التزام به جمهوری اسلامی، دانایی و توانایی و کارآمدی بیشترین تناسب را با جمهوری اسلامی داشته باشد و وی را انتخاب کنیم نه اینکه در انتخاب دنبال فردی برویم که بیشترین تناسب را با منافع شخصی، قومی و سیاسی ما دارد.

اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه (س)

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س) اشاره کرد و گفت: وی صاحب معرفت و بصیرتی بود که سبب شد فریبندگی دنیوی را کنار بگذارد و جذب فضیلت، کمالات و خلق نیکوی پیامبر بشود.

به گفته شاهرخی حضرت خدیجه در راه اهداف متعالی اسلامی علاوه بر اینکه اموال خود را در مسیر گسترش و ترویج اسلام هزینه کرد از موقعیت اجتماعی خود هم گذشت.

امان جمعه خرم‌آباد به سال در ولادت امام حسن مجتبی (ع) نیز اشاره کرد و افزود: امام حسن مجتبی (ع) در طول عمر خویش در چند نوبت اموالش را بین مستمندان تقسیم کرد، مردم متدین ما نیز در تبعیت از این امام و در رسیدگی به مستضعفان نیکو عمل کرده‌اند و در نیمه ماه مبارک رمضان امسال این امر را به طور ویژه در دستور کار خود قرار می‌دهند.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید