امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » انتشار نقشه جعلی لرستان از کجا آب می‌خورد؟ مردم: وزارت‌کشور با شیطنت‌ها برخورد کند.

انتشار نقشه جعلی لرستان از کجا آب می‌خورد؟

انتشار نقشه جعلی لرستان از کجا آب می‌خورد؟ مردم: وزارت‌کشور با شیطنت‌ها برخورد کند.

کد خبر: 2503
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، ماجرای حذف بخشی از لرستان در نقشه ایران چند روزی است که به یکی از مهمترین دغدغه‌های مخاطبان فارس من تبدیل شده است، دغدغه‌ای که پس از انتشار چندین نقشه جعلی از خاک لرستان در نقشه کشوری، داغ شد.

هر چند این نقشه از سوی مسئولان استانی لرستان تکذیب شد اما شهروندان لرستانی تاب نیاورده و پویشی در اعتراض به این اقدام ثبت کردند. این شهروندان در این پویش خواستار این شدند: «چند وقتی است که برخی سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها از نقشه جعلی که بخشی از خاک لرستان در آن حذف شده است استفاده می‌کنند. این ماجرا باعث دلخوری مردم لرستان است و جا دارد جلوی آن گرفته شود تا منجر به بی‌اعتمادی و نارضایتی نشود.»

در همین رابطه سردبیر سوژه فارس من اظهار داشت: گاها این نقشه‌های جعلی از لرستان دیده می‌شود که بخشی از خاک لرستان را حذف می‌کنند و این اقدام باعث تحریک مردم منطقه می‌شود.

وی افزود: بخشی از لرستان‌ که حذف شده را در خاک استان دیگر قرار می‌دهند، آن قسمت نیز دارای رودخانه‌ها و یک سد است. این در حالی است که وزارت کشور حذف بخشی از این نقشه را تکذیب کرد.

این شهروند لرستانی عنوان کرد: ما از وزارت کشور می‌خواهیم که مانع تکرار چنین اقداماتی شوند. چرا که این تبعاتی دارد و به قصد تحریک قوم لر صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی سازمان‌ها و ادارات نیز از این نقشه جعلی استفاده می‌کنند که به آن‌ها تذکراتی داده شد تا عامدا یا سهوا از نقشه فوق الذکر استفاده نکنند.

این مخاطب فارس من، با اشاره به بخش‌های حذف شده نقشه لرستان، گفت: بخشی از شهرستان الیگودرز حذف شده است، در این نقشه ارتباط بین چهارمحال بختیاری و لرستان قطع می‌شود و اصفهان بین این دو قرار می‌گیرد که نقشه جعلی است. در واقع باید پیگیری شود که این چرا این نقشه در سازمان‌ها و ادارات مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید