امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » در جلسه شورای فرهنگ عمومی پلدختر مطرح شد: انتقاد امام جمعه از عدم حضور برخی مدیران در شورای فرهنگ عمومی شهرستان!

در جلسه شورای فرهنگ عمومی پلدختر مطرح شد؛

در جلسه شورای فرهنگ عمومی پلدختر مطرح شد: انتقاد امام جمعه از عدم حضور برخی مدیران در شورای فرهنگ عمومی شهرستان!

کد خبر: 2487
  • 10
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحسن موسوی صبح امروز شنبه بیست و یکم فروردین ماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با انتقاد از عدم حضور برخی مدیران در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی از موثرترین شورا در جهت بیان مشکلات مردم و رفع آن است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان نباید از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی شهرستان غفلت کنند افزود: متاسفانه مصوبات این شورا در جلسات گذشته فقط روی کاغذ بوده و به بایگانی سپرده شده است.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه علی رغم ارسال دعوت نامه رسمی ۹ نفر از اعضای این شورا در جلسه حضور پیدا نکرده اند گفت: با توجه به اینکه تشکیل شورا فرهنگ عمومی یکی از چهار اولویت برنامه های سال ۱۴۰۰ بوده لازم است جلسات این شورا طبق زمان بندی مشخص و بدون هیچ ابهامی برگزار شود.

در اجرای برنامه های ماه رمضان تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

امام جمعه پلدختر با اشاره به اینکه در اجرای برنامه‌ها و مراسمات ماه مبارک رمضان تابع ستاد ملی کرونا هستیم عنوان کرد: با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا در سطح کشور، در این مورد طبق تصمیمات ستاد کرونا عمل خواهیم کرد.

حجت الاسلام موسوی در ادامه در خصوص اهمیت شعار سال گفت: مقام معظم رهبری رضایت‌مندی کامل از تحقق شعار سال ۱۳۹۹ نداشته و معلوم‌ شده که عملیاتی شدن این شعارها حائز اهمیت است.

وی یادآور شد: پیشنهاد می‌شود اصحاب رسانه شهرستان که نسبت به بقیه از زوایای موضوع مطلع هستند، موانع سر راه تولید را در حوزه‌های مختلف کشاورزی، دامداری، فرهنگی بانک‌ها، اصناف و غیره، احصا و به دبیرخانه شورا ارائه دهند تا بر اساس آمار دقیق و آگاهی کامل بتوان آن را مورد بحث و بررسی قرار داد.

عزم دستگاه های اجرایی شهرستان برای حمایت از سرمایه گذار

امام جمعه پلدختر تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی تمام قد در زمینه حمایت از سرمایه‌ گذاری در شهرستان ورود و نماینده ولی فقیه لرستان بطور جد دنبال پیگیری و رفع موانع سر راه تولید در شهرستان‌ها هستند.

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود با حضور فرماندار، شورای بانکها در شهرستان پلدختر، جهت رفع موانع و مشکلات و رفع فشارها بر کشاورز و سیل زدگان پلدختر تشکیل شود.

تحقق شعار سال نیازمند برنامه راهبردی و عملیاتی است.

فرماندار پلدختر در این جلسه نیز اظهار داشت: مسیر درست هر جامعه به وسیله فرهنگ می گذرد و وحدت ویژه و توفقیات هر جامعه در بستر فرهنگ اتفاق می افتد.

حسن رضاییان با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" افزود: باید بتوان این شعارها را در بستر فرهنگی فرهنگ سازی و عملیاتی کرد.

وی عنوان کرد: هر استانی که نگاه ویژه ای به فرهنگ عمومی اش داشته موفق عمل کرده است.

برای برگزاری انتخابات شوراها در شهرستان، تابع قانون هستیم.

فرماندار پلدختر با اشاره به بحث انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز گفت: ملاک اجرای انتخابات قانون است و توقع داریم کاندیداها با نگاه فرهنگی که دارند قوانین مربوط به انتخابات را رعایت کنند.

دستگاه قضایی از سرمایه گذاران حمایت می‌کند.

رییس دادگستری پلدختر نیز در این جلسه با اشاره به لزوم حمایت از سرمایه گذاران، تصریح کرد: دستگاه قضا با توجه شعار سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها و تبعیت از فرامین و تاکیدات مقام معظم رهبری در این خصوص یکی از سیاست های ما بحث مانع زدایی ها در جهت حمایت از سرمایه گذاران است.

بیرانوند گفت: بحث آمایش سرزمینی که برای لرستان تعریف کرده اند بر پایه کشاورزی، دامپروری و صنعت بوده که باید به تولید و مانع زدایی ها در این زمینه توجه شود.

رییس دادگستری پلدختر با اشاره به کمبود بارش ها در سال زراعی نیز خاطر نشان کرد: با توجه به عدم بارندگی های اخیر، پایین آمدن سطح آب رودخانه و خسارت احتمالی به کشاورزی منطقه، نیاز است که هرچه سریعتر مسئولین مربوطه با برگزاری شورای کشاورزی به موضوع ورود کنند.

تبلیغات انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر، فقط در مکان های مجاز توسط شهرداری امکان پذیر است.

شهردار پلدختر نیز با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: برای این منظور شهرداری پلدختر مکان هایی را برای این کار جانمایی خواهد کرد و هدف از این اقدام حفظ و صیانت از اموال عمومی و زیبایی شهر است.

وی گفت: با توجه به اینکه پلدختر طی دوره های گذشته انتخابات شورای شهر در زمینه تبلیغات کاندیداها نمونه بوده لازم است که در این دوره نیز بحث تبلیغات کاندیدا ها به وسیله نصب یک بنر مشترک در سطح شهر مد نظر قرار گیرد و در این زمینه فرهنگسازی لازم صورت گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر پلدختر نیز در این جلسه با اشاره به لزوم توجه به فرهنگسازی جهت توسعه فضای سبز در سطح شهر توسط شهروندان، عنوان کرد: در اسفندماه گذشته حدود یک هزار اصله نهال به مردم اهدا شد که مورد اسقبال مردم قرار گرفت.

ضرورت همکاری اداره راه و‌ شهرسازی شهرستان با شهرداری پلدختر

غلامرضا نصیری در ادامه با اشاره به اینکه بخش عمده ای از منابع طبیعی ما در معرض تهدید است یادآور شد: در منطقه کوی پاسداران پلدختر زمین هایی وجود داشته که در ایندخصوص انتظار میرود اداره راه و شهرسازی با شهرداری همکاری لازم را داشته باشد.

وی تاکید کرد: این زمین ها قبلا متعلق به منابع طبیعی بوده و به واسطه توسعه شهر به راه و شهرسازی واگذار شده ولی این زمین ها تاکنون در اختیار شهرداری قرار نگرفته و عملا این سازمان نمیتواند هیچ خدماتی برای آنها داشته باشد که انتظار میرود این موضوع بررسی و رفع مشکل شود.

رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر در ادمه یادآور شد: لازم است که در بحث زباله ها در سطح شهر فرهنگسازی لازم نیز صورت گیرد.

در ادامه این جلسه رییس فرهنگ وارشاد اسلامی پلدختر و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم توجه به شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر " تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها اظهار داشت: با توجه به اینکه تولیدات اقتصادی شهرستان پلدختر و معیشت مردم منطقه بیشتر از راه کشاورزی و دامپروری می گذرد نیاز است که در این‌ زمینه و همچنین راستای عملیاتی کردن شعارسال مقام معظم رهبری موانع را برطرف کرده و از تولید کنندگان حوزه کشاورزی و دامپروری حمایت کنیم.

بانک‌ها موانع دریافت تسهیلات را برای مردم برطرف کنند.

وی افزود: در این راستا موانعی برسر راه کشاورزان و دامپروران در بحث دریافت تسهیلات وجوددارد که نیاز است بانکهای شهرستان آنها را برطرف کنند، چراکه بسیاری از کشاورزان ودامداران در دریافت یک وام دو یا پنج میلیونی به دلیل عدم معرفی ضامن کارمند به بانکها که در مانده اند که همین امر خود یک مانع در زمینه جذب تسهیلات واشتعال زایی است لذا نیاز است که مسئولین به این موضوع ورود کرده وبا مطرح کردن آن در شورای بانکها این مانع را رفع نمایند.

نظری با بیان اینکه تمامی دعوت نامه ها باید مزین به شعار سال مد نظر مقام معظم رهبری باشد، عنوان کرد: باید بتوانیم با اجرایی کردن شعار سال توان اقتصادی منطقه را بالا برده واینگونه در برابر فشارهای اقتصادی قدرت های غربی بایستیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به بحث کرونا ولزوم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم خواستار فرهنگ سازی هرچه بیشتر دراین  زمینه شد و گفت: لازم است که ستاد کرونای شهرستان به کمک آتش‌نشانی و اعلام آژیر خطر وضعیت خطرناک کرونای را به مردم گوشزد کنند.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید