امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » بهداشت، درمان، سلامت » آغاز گام پنجم طرح شهید سلیمانی با رویکرد جدید برای مقابله با کرونا

آغاز گام پنجم طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا

آغاز گام پنجم طرح شهید سلیمانی با رویکرد جدید برای مقابله با کرونا

کد خبر: 2485
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز این طرح با رویکرد بیماریابی، رهگیری و واکسیناسیون عمومی به صورت رسمی به تمامی شبکه های بهداشت و درمان سراسر استان ابلاغ شد.

در همین راستا جلسه ی ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان صبح امروز بیست و یکم فروردین ماه با حضور مدیران گروه های مختلف بهداشتی برگزار شد که در آن تمامی ابعاد گام پنجم طرح شهید سلیمانی تشریح و رسما ابلاغ شد.

سازماندهی در خصوص تیم های بیماریابی، مراقبتی و درمانی در شبکه های بهداشت و درمان سراسر استان، پایش و نظارت ویژه مراکز غربالگری کرونا در سه نوبت در روز، تأمین داروهای مورد نیاز بیماران و توزیع در داروخانه های معین، تشدید نظارت بر اجرای شیوه نامه ها، برگزاری جلسه های برون بخشی در سطح استان و سایر شهرستانها و پایش طبق برنامه تدوین شده و دورکاری مهم ترین مواردی بود که در این جلسه تشریح و بررسی شدند.

در این مرحله از طرح مانند چهارم گام قبلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین به صورت مستقیم مشارکت دارند.

در گام پنجم طرح شهید سلیمانی برنامه ی واکسیناسیون عمومی اضافه شده است.

در اهداف اختصاصی طرح تکمیل واکسیناسیون حدود 90 درصد اولویت های تعیین شده در فاز اول که سه ماه به طول می انجامد مد نظر است.

واکسیناسیون حداقل 70 درصد اولویت های تعیین شده در فاز دوم طی سه ماهه ی اول و دوم پیشرو و واکسیناسیون حدود 50 درصد اولویت های تعیین شده در فاز سوم طی سه ماهه سوم در ادامه ی اهداف اختصاصی طرح مد نظراست.

رهگیری، رصد فعال و انجام تست مبتلایان و افراد در تماس نزدیک با استفاده از فن آوری های هوشمند حداقل به میزان 80 درصد در ماه اول و 90 درصد در ماه دوم به بعد، جداسازی دو هفته ای بیماران و موارد مشکوک شناسایی شده به میزان 100 درصد، استمرار پوشش مراقبتی و حمایتی مادران به میزان 100 درصد و افزایش پوشش سالمندان حداقل به میزان 30 درصد  و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی حداقل به میزان 80 درصد در ماه اول و 90 درصد در ماه دوم از دیگر اهداف پیش بینی شده در این گام از طرح است.

در طرح واکسیناسیون عمومی فاز اول شامل کارکنان بخش بهداشت و درمان خط اول در تماس با بیماران، مراکز نگهداری سالمندان، جانبازان و معلولین، کارکنان تغسیل متوفیان کرونایی می باشد.

فاز دوم واکسیناسیون شامل افراد دارای بیماری زمینه ای بین 16 تا 64 سال و همچنین گروه سنی بالاتر از 60 سال می باشد.
فاز سوم واکسیناسیون نیز شامل ساکنین در زندان ها و مراکز تادیب، پرسنل پلیس، نظامیان و سربازان پادگان ها، گرمخانه ها، کمپ های معتادین و مهاجرین، پرسنل بانک ها، حمل و نقل عمومی، آموزش و پرورش، پرسنل تولید و توزیع مواد سوختی و خدمات شهری می باشند.

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید