معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد: کاهش ۱۰ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان

تاریخ انتشار : 7 فروردین 1400, 22:13
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز مریم کوشکی در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی به عنوان یکی از عوامل تغییر رنگ بندی شهرستانهای استان اظهار داشت: ورود مسافرین نوروزی از سایر شهرستانها به ویژه افراد بومی شاغل در سایر شهرستانها یکی از دلایل اصلی پایین آمدن میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان بوده است. 

 وی افزود: متأسفانه برخی از افراد بومی شاغل در سایر استانها در محل اقامت خود پروتکل ها را رعایت نکرده و این اقدام را در تعطیلات نوروز با خود به استان آورده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان تغییر رنگ برخی شهرستانهای استان را یک هشدار جدی قلمداد کرد و عنوان کرد: با روندی که مشاهده می شود موج چهارم کرونا به شدت استان را تهدید می کند. 

کوشکی در ادامه به برنامه های نظارتی در 10 روز ابتدای طرح سلامت نوروزی اشاره کرد و تصریح کرد: تا کنون ۸۹۲۴ مورد بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی سراسر استان توسط تیم های بازرسی بهداشت محیط انجام شده است.

وی ادامه داد: در این راستا 42 مورد از مراکز متخلف پلمب و 294 نفر به مراجع قضایی معرفی شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در 10 روز نخست طرح سلامت نوروزی تعداد 91 مورد نمونه برداری مواد غذایی و 361 مورد نمونه برداری آب آشامیدنی انجام شده است.

کوشکی خاطرنشان کرد: تعداد موارد سنجش با استفاده از تجهیزات پرتابل بازرسی 4540 مورد و 4122 مورد کلرسنجی آب آشامیدنی نیز در این مدت انجام شده است.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2452

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود