رییس کل دادگستری استان لرستان تاکید کرد: عزم راسخ دستگاه قضا برای صیانت و امانت‌داری از آرا مردم

تاریخ انتشار : 25 اسفند 1399, 11:07
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، محمد رزم در تشریح این خبر اظهار داشت: در 28 خرداد 1400 شاهد برگزاری انتخابات با شکوه سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا خواهیم بود و خوشبختانه با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای که به امضای شورای نگهبان و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین ستاد انتخابات وزارت کشور رسیده است، مقرر گردید برای انتخابات پیش رو یک هیئت اجرایی مشترک تشکیل شود و فرمانداران با دعوت از اعضای اداری هیئت اجرایی که عبارت‌اند از دادستان شهرستان، رییس دادگستری شهرستان و رییس ثبت‌احوال شهرستان و با تعامل و دقت لازم تعداد 30 نفر به‌عنوان معتمدین محلی به هیئت نظارت شهرستان‌ها معرفی کنند.

وی افزود: آنچه الآن مهم و حائز اهمیت است شناسایی این 30 نفر معتمد محلی است که باید با امضای فرماندار محترم به هیئت نظارت شهرستانی معرفی شود.

رییس شورای قضایی استان لرستان عنوان کرد: قانون‌گذار نیز برای معتمدین محلی شرایطی را در نظر گرفته، هیئت نظارت شهرستان هم بایستی دقیقه این شرایط را بررسی و احراز نماید و با هدف تامین سلامت در انتخابات معتمدین محلی بایستی واجد شرایطی از جمله خوشنام بودن، بدون سوابق تخلفات انتخاباتی در دوره‌های قبلی و افرادی موجه و باسواد و متعهد، متدین، مقید و معتقد به نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و در هر صورت متشرع باشند.

رییس شورای قضایی استان در ادامه تصریح کرد: انشا الله شاهد یک انتخابات رقابتی و پر شور و شعور و با مشارکت حداکثری خواهیم بود و نهایتا منجر به انتخاب فرد اصلح بشود.

رزم گفت: دستگاه قضایی شاخصه‌های مدنظر مقام معظم رهبری را حتماً نصب العین قرار می‌دهد و آن‌ها را پیگیری می‌کند و لبیک می‌گوید، ما به دنبال یک انتخابات پر شور و شعور و با مشارکت حداکثری و ان شالله یک انتخابات سالم در کمال صحت و سلامت و امنیت هستیم.

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان یادآور شد: وظیفه ما صیانت و امانت‌داری از آرا مردم است، ان شاالله معتمدینی که توسط فرمانداران معرفی می‌شوند از گروه‌ها، جناح‌های مختلف باشند و به‌عنوان نمایندگان افکار عمومی هر شهرستان معرفی شوند و خدایی نکرده حاشیه‌سازی صورت نگیرد و شائبه جانب‌داری و معرفی از گروه خاصی پیش نیاید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم شاهد انتخاباتی با مشارکت بالا و حضور حداکثری مردم عزیز خواهیم بود و با انتخاباتی رقابتی و سالم و انتخاب افرادی صالح هم به‌عنوان رییس جمهور و هم به‌عنوان اعضای اسلامی شهر و روستا ملت ایران اسلامی سربلند خواهند بود.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2427

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود