فرمانده سپاه ناحیه پلدختر خبر داد: ارتقاء ارزش‌های دفاع مقدس از اهداف کنگره ۶۳۰۰ شهید لرستان است.

تاریخ انتشار : 18 اسفند 1399, 14:32
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز سرهنگ منصور کریمی فر صبح امروز دوشنبه هجدهم اسفند ماه در ستاد گرامیداشت کنگره 6300 شهید لرستان با اشاره به سخنان رهبری معظم برمبنای اینکه صاحب اصلی این انقلاب شهدا و خانواده های شهدا هستند، اظهار داشت: هدف از سرکشی و احترام به خانواده شهدا یک حرکت احساسی نبوده بلکه یک راهکار و راهبرد اصلی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.

وی با اشاره به فرموده دیگری از رهبری انقلاب که زنده نگاه داشتن شهدا کمتر از شهادت نیست، افزود: همه ی ما امنیت و پیشرفت امروز خود را مدیون خون شهدا هستیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر با اشاره به اینکه استان لرستان در سال ۱۴۰۰ میزبان کنگره ۶۳۰۰ شهید خواهد بود، عنوان کرد: هدف از اجرای کنگره ملی شهدا، نشر و توسعه فرهنگ دفاع مقدس و ارائه ی الگوی آن به جامعه و نسل جدید می باشد. 

وی در ادامه بیان کرد: لازم است با ایجاد یک وحدت رویه بین دستگاهها در سطح شهرستان برای اجرای برنامه های این کنگره پای کار آمده و بتوانیم با تلاش و همت خودمان را به سطح برنامه های استان برسانیم.

کریمی فر با اشاره به اینکه یکی از برنامه های موفق که با همکاری تمامی دستگاهها در شهرستان به خوبی اجرا شده بازسازی عملیات والفجر ۹ می باشد، گفت: انتظار می رود در سال ۱۴۰۰ با همکاری نهادها و دستگاهها دولتی برنامه های مختلف استانی که برای شهرستان ها در نظر گرفته شده به خوبی اجرا شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر با اشاره به اینکه یادواره ها و کنگره ها بهترین الگو برای نسل های جدید می باشند، تصریح کرد: دومین هدف از اجرای کنگره، ایجاد قابلیت و ظرفیت سازی و ارتقاء و آماده گی لازم برای مقابله در جنگ نرم می باشد.

 وی در ادامه با بیان دیگر اهداف اجرای گنکره خاطرنشان کرد: توسعه ی فرهنگ ایثار و برادری و تقویت روحیات انقلابی، ساده زیستی، آزادمردی و آزاد منشی و علاوه بر آن مصون سازی جامعه در برابر جنگ فرهنگی دشمن بوده و همچنین بستر سازی مناسب برای گسترش فرهنگ ایثار و تقویت روحیه بسیجی و ارائه ی یک الگوی ارزشی به جوانان می باشد.

کریمی با اشاره به سیاست های کنگره گفت: بهره گیری از توانمندی های کشور در برگزاری کنگره ها و یادواره ها، جذب اقشار جوان و نوجوان کشور بعنوان یک الویت، برگزار کردن مردمی کنگره ها و استفاده از آحاد جامعه، جریان سازی در بین آحاد جامعه، برانگیختی مردم در جهت نوسازی معنوی و تولید آثار فاخر و ماندگار فرهنگی از جمله سیاست های این کنگره می باشد.

 وی در پایان با اشاره به اینکه رئیس شورای سیاست گذاری این کنگره نماینده ولی فقیه در استان بوده افزود: رئیس ستاد کنگره استاندار و دبیر کل ستاد کنگره فرمانده سپاه استان و در سطح شهرستان به ترتیب امام جمعه، فرماندار و فرمانده سپاه ناحیه شهرستان و علاوه بر آن مسئول کمیته های ۲۲ گانه ادارات می باشند که  انتظار می رود ادارات با هم تعامل خود برنامه را به خوبی عملیاتی نمایند.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2412

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود