مسئول ستاد اجرایی کنگره ملی شهدای لرستان خبر داد: تدوین ۲۱۷ برنامه برای برگزاری کنگره ملی شهدای استان

تاریخ انتشار : 18 اسفند 1399, 14:14
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سرهنگ محمودوند با بیان اینکه کنگره ۶۳۰۰ شهید لرستان یک گفتمان ملی است اظهار داشت: زنده نگه داشتن نام شهدا یک امر اساسی و حیاتی می باشد.

وی با اشاره به وضعیت شیوع کرونا افزود: این کنگره تابستان سال ۱۴۰۰ سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

مسئول ستاد اجرایی کنگره ملی شهدای لرستان در ادامه با اشاره به تشکیل غرفه های مجزا برای هر شهرستان در کنگره عنوان کرد: از محصولات تولیدی در مورد فرهنگ شهادت یک غرفه ویژه پلدختر در تهران راه اندازی خواهد شد و مقام معظم رهبری از این نمایشگاه تولیدی بازدید می نمایند.

محمودوند در ادامه با اشاره به اینکه در هر شهرستان ریاست ستاد اجرایی کنگره توسط فرماندار و دبیری فرمانده ناحیه بسیج خواهد بود گفت: ۱۵۰ جلسه با ۲۱۷ عنوان در قالب چهل و سه هزار و ۱۴۶ برنامه در ۱۴ حوزه فعالیتی می باشد.

وی در تشریح برنامه های این کنگره تصریح کرد: تهیه فیلم سینمایی شهید خلبان کیارش با بودجه ی ۸ میلیاردی تا ساخت دسته کلید با نام مبارک شهدا از جمله این برنامه ها می باشد.

مسئول اجرایی شورای سیاست گذاری کنگره ۶۳۰۰ شهید لرستان با اشاره به اینکه در هر شهرستان لازم است نمادی از ایثار و شهادت توسط شهرداری ها نصب شود، اضافه کرد: سرگذشت پژوهی در مورد مصاحبه با خانواده های شهدا، بیان نقش شهرستان در دفاع مقدس، تکمیل تاریخ شفاهی بیش از 3 هزار رزمنده و جمع آوری آثار شهدا از جمله برنامه های دیگر این کنگره می باشد. 

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۰ جلسه برای تامین اعتبار برنامه ها اجرا گردیده و منابع مالی آن تقریبا مشخص شده ادامه داد: بخشی از منابع ملی دستگاه، منابع استانی، سپاه و برخی مربوط به خیرین می باشد.

 محمودوند با بیان اینکه کنگره یک فرصت در حوزه اشتغالزایی می باشد، تاکید کرد: برای ساخت نماد ایثار و شهادت ردیف بودجه ای تخصیص داده شده و ادارات برای دریافت آن می توانند اقدام نمایند.

 مسئول اجرایی شورای سیاست گذاری کنگره ۶۳۰۰ شهید لرستان با اشاره به اینکه کمیته امور بانوان شهید و نقش بانوان شهرستان نیاز به کار و تلاش بیشتری دارد، خاطرنشان کرد: ۳۳ یادمان در استان بودجه در نظر گرفته شده ما در حوزه ی عمران مشکل پرداختی نداشته و مشکل مربوط حوزه ی جاری می باشد.

وی همچنین با اشاره به اینکه ما شاخص ترین شهدا را در دوران دفاع مقدس داشته ایم بیان کرد: متاسفانه آنچنان که شایسته است از آن ها بهر ه برداری نشده است.

مسئول ستاد اجرایی کنگره ملی شهدای لرستان در ادامه با اشاره به نقش عمده شهرستان در دفاع مقدس بعنوان محلی با ۸۰ بار بمباران اظهار داشت: متاسفانه در حوزه ی چاپی، تا کنون کتابی با موضوعیت نقش شهرستان پلدختر در دوران دفاع مقدس نداشته ایم‌.

محمودوند در پایان با اشاره به اینکه سال آینده هر شهرستان یک یادواره با رونمایی آثار شهدا خواهیم داشت افزود: لازم است مکانی به عنوان دبیرخانه گرامیداشت کنگره در پلدختر فراهم تا بتوان در آن محل برنامه های خلاقانه در خصوص شهدا برنامه ریزی و اجرایی شود.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2411

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود