امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان هشدار داد: کرونای انگلیسی در یک قدمی این استان

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان هشدار داد:

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان هشدار داد: کرونای انگلیسی در یک قدمی این استان

کد خبر: 2385
  • 5
مریم کوشکی با اشاره به اینکه  تمهیدات لازم برای مقابله با موج چهارم کرونا اتخاذ شده است اظهار داشت: مردم هوشیار باشند کرونای انگلیسی در یک قدمی استان لرستان  است؛ در همین راستا افراد پرخطر و دارای بیماری زمینه‌ای شناسایی شده و مراقبت‌های لازم انجام شده است.

وی افزود: مراکز شبانه روزی و غربالگری کرونا با تمام ظرفیت همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند افزود: کیت‌های نمونه‌برداری کرونا نیز به اندازه مورد نیاز برای ماه‌های آینده خریداری شده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه تخت‌های بیمارستانی برای بیماران کرونایی فعلا به اندازه پیک‌های قبلی موجود است اما در صورت نیاز افزایش پیدا می‌دهیم عنوان کرد: خوشبختانه تاکنون موردی از کرونای انگلیسی در استان مشاهده نشده است، با این وجود مردم باید هوشیار بوده و پروتکل‌های بهداشتی را با دقت و جدیت بیش‌تر رعایت کنند.

وی بیان کرد: شیوع کرونای انگلیسی بسیار سریعتر از کرونای قبلی بوده و ابتلای آن در کودکان و نوجوانان نسبت به قبل بیش‌تر است. برهمین اساس خطر بسیار بیشتر از آنچه تصور کنیم به ما نزدیک است و تنها راه موجود در این شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

کوشکی با بیان اینکه ایجاد محدودیت‌ها در شرایط موجود ضروری است گفت: در راستای مقابله با شیوع کرونای انگلیسی در استان پیشنهادات ایجاد محدودیت‌های کرونایی به استانداری لرستان ارسال و در جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان این پیشنهادات بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شده است و با توجه به اینکه استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارد ترددهای با این استان باید مدیریت شوند.

وی به آخرین آمار ابتلا در استان اشاره و تصریح کرد: تا کنون از 212 هزار و 411 نمونه ارسال شده تعداد 66 هزار و 453 مورد مثبت داشته‌ایم که متاسفانه هزار 345 مورد به مرگ منجر شده است و اکنون 144 مورد بستری مشکوک و قطعی مثبت را در استان داریم.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه همچنین به وضعیت رنگ بندی شهرهای استان اشاره کرد و افزود: به جز شهرستان‌های دورود، رومشکان و چگنی که در وضعیت آبی هستند سایر شهرستان‌ها در وضعیت رنگ زرد قرار دارند/تسنیم

دسته بندی: ---
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید