امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » مدیر گروه بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد: محیط های کاری، کانونی برای انتشار ویروس کووید 19

مدیر گروه بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد:

مدیر گروه بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد: محیط های کاری، کانونی برای انتشار ویروس کووید 19

کد خبر: 2381
  • 3
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، ناهید شفیعیان مدیر گروه با اشاره به اینکه محیط های کاری کانونی برای انتشار ویروس کووید19 هستند اظهار داشت: طبق آخرین آمار حدود 63 درصد از شاغلین کشور را مردان تشکیل داده و بر همین اساس رعایت پروتکل های بهداشتی برای آنان الزامیست.  

وی افزود: مشاغل کم مهارتی مانند حمل و نقل، تهیه مواد غذایی، انبارداری، ساخت و ساز و کار در کارخانه در بین مردان بیش تر دیده می شود و متأسفانه با مرگ و میر بیشتر نیز در بین این قشر مواجه هستیم.

مدیر گروه بهداشت حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه مردان قشر مهم تأمین کننده مایحتاج خانوارها هستند عنوان کرد: باید بر حفظ سلامتی این گروه در محیط های کاری نظارت ویژه انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت رعایت موازین بهداشتی، بیان کرد: در این راستا بیش از 170 پروتکل بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در محیط کار از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین و ابلاغ شده است.

شفیعیان گفت: رعایت فاصله ی مجاز بین پرسنل و کارگران، به کارگیری وسایل حفاظتی، گندزدایی اصولی محیط های کاری، کنترل های فنی و مهندسی در جهت کاهش ارتباطات انسانی، مدیریت استاندارد شیفت های کاری و توجه ویژه به تهویه کافی هوا در فضاهای سربسته و اماکن پرازدحام مهم ترین این پروتکل ها هستند.

مدیر گروه بهداشت حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان به ابلاغیه کنترل رعایت پروتکل های در محیط های کاری به ویژه فضای کارخانجات اشاره و تصریح کرد: در این خصوص گشت های نظارتی متشکل از کارشناسان بهداشت حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، کارشناسان اداره کار و رفاه اجتماعی، اداره کل صمت و همچنین سازمان تأمین اجتماعی به صورت منظم انجام می شود.

وی در پایان به گشت های ویژه نظارتی  با حضور کارشناسان بهداشت حرفه ای اشاره و خاطرنشان کرد: 72 نفر در مراکز بهداشت شهرستانها کارخانجات و مراکز کاری تحت پوشش خود را نظارت می کنند.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید