نماینده خانه مطبوعات و رسانه های لرستان در پلدختر مطرح کرد: مدیران دستگاه ها و ادارات پلدختر نشست خبری با خبرنگاران را دردستور کار قرار دهند.

تاریخ انتشار : 29 بهمن 1399, 00:36
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ رضا جودکی نژاد روز سه شنبه در جلسه مدیریت بحران شهرستان با بیان اینکه مردم حق دارند از عملکرد مدیران دستگاه ها و ادارات مطلع شوند، اظهار داشت: متاسفانه هنوز فرهنگ نشست خبری در بین مدیران شهرستان پلدختر آن طور که باید نهادینه نشده و آسیب شناسی فضای مجازی در سطح شهرستان نشان می دهد که برگزاری نشست خبری توسط مدیران و روسای ادارات می تواند به فضای سالم رسانه ایی شهرستان کمک کند.

وی افزود: رسانه ها به عنوان انعکاس دهنده افکار عمومی برحسب وظیفه ذاتی خود حق پرسش از مدیران را دارند و لازم است مدیریت شهرستان بابرگزاری نشست های خبری به پرسش های خبرنگاران ورفع ابهامات پاسخ دهند.

نماینده خانه مطبوعات و رسانه های لرستان در پلدختر عنوان کرد: اگر چه موضوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی برگزاری نشست های خبری را به تعویق می اندازد ولی تعداد محدود خبرنگاران پلدختر به اندازه ای است که می توان باحفظ پروتکل ها نشست ها را برگزار کرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ نشست خبری برحسب دعوت مدیران از رسانه ها صورت می گیرد نه درخواست و مکاتبه رسانه ها با روسای ادارات، یادآور شد: اینکه یک نفر از کسی دیگر به عنوان میزبان درخواست مهمانی در مراسمی داشته باشد در فرهنگ عام پذیرفته نیست و شاید مزاحم تلقی شود در حالیکه خبرنگار یک شخصیت ویژه است و بعنوان صدای رسای مردم مزاحم نیست لذا این وظیفه مدیران است تا به مناسبت های مختلف وبه کارگیری سیاستگذاری رسانه ای درست از اصحاب رسانه برای برگزاری نشست خبری دعوت کرده و عملکرد و برنامه های خود را تشریح کنند.

نماینده خانه مطبوعات و رسانه های لرستان در پلدختر با بیان اینکه اگر مدیری عملکرد مطلوبی داشته باشد از رسانه ها به عنوان زبان گویای مردم نمی ترسد، تصریح کرد: ایراد یک مدیر به لحن پرسشگر و انتقادی خبرنگاران توهین به فهم وشعور رسانه ایی مردم است و قابل قبول نیست.

رضاجودکی نژاد با اشاره به حجم سنگین مشکلات و چالش‌های مردم پلدختر با توجه به بحران سیل ۹۸ و آسیب های کرونا تاکید کرد: مردم پلدختر مانند دیگر نقاط کشور و استان صاحب فرهنگ و مدنیت هستند و بیان مطالباتشان  ایجاب می کند مدیریت شهرستانی که با بحران های ویرانگری چون سیل روبرو بوده با تنظیم کردن سیاست های رسانه ایی خودبا خانه مطبوعات شهرستان و  برگزاری نشست های خبری عموم مردم  را درجریان عملکرد وخدمات خود قرار دهند.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2373

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود