فرمانده انتظامی لرستان مطرح کرد: جهت تعیین تکلیف ساختمان کلانتری پلدختر، تابع تشریفات قانونی هستیم.

تاریخ انتشار : 5 بهمن 1399, 19:31
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حاجی محمد مهدیان نسب صبح امروز یکشنبه پنجم دی ماه 99 در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان با اشاره به اینکه ساختمان کلانتری ۱۱ شهر پلدختر در جریان سیل فروردین ماه سال ۱۳۹۸ تخریب شده اظهار داشت: این کلانتری قبل از سیل معارضی نداشت اما اکنون که بحث خیابان ساحلی و انسداد کوچه پیش آمده باید سازمان متولی آن را قیمت گذاری کند.

وی افزود: در این رابطه کارشناس دادگستری و نیروی انتظامی آن را تایید و سازمان مربوطه به اندازه این ملک، مکانی را به جای آن مشخص و پس از آن گزارش‌ های لازم به مهندسی ستاد کل ناجا ابلاغ و با گرفتن دستور، تهاتر می‌شود که پیگیری‌های لازم در این صورت گرفته است.

سردار مهدیان نسب عنوان کرد: فرماندهان نیروهای مسلح در تابعیت ستاد کل و فرمانده معظم کل قوا قرار داشته و در رابطه با تهاتر و فروش املاک اختیاری ندارند و براساس تشریفات قانونی تهاتر و فروش با در نظرگرفتن منفعت مردم انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه پلدختر علی رغم جمعیت کم به لحاظ جغرافیایی کوریدور بوده و از اهمیت بالای ترددی و امنیتی زیادی برخودار است افزود: در طول چهار ماه گذشته، هشت میلیون تردد در مسیر داشته ایم و بعنوان یک شریان اصلی در مرکز استان از این محور استفاده می‌کنیم.

سردار مهدیان نسب در خصوص بخش فضای انتظامی این شهرستان با اشاره به تفاهم نامه‌ی انجام شده گفت: ساختمان بزرگی به مانند الگوی تیپ مرکز استان برای پلدختر ساخته خواهد و برای کلنگ زنی این مجموعه حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تامین اعتبار شده و مناقصه آن با نظر دیوان محاسبات و مطابق قانون انجام خواهد شد.

فرمانده کل نیروی انتطامی استان با اشاره اینکه در میانکوه شرقی ایستگاه بازرسی و پاسگاه انتظامی احداث خواهد شد‌ تصریح کرد: مصوب شد که با همکاری فرمانداری شهرستان یک محلی در کنار آزادراه با فضای ۱۰۰۰ متری جهت ساخت پاسگاه و ایستگاه بازرسی هر کدام به متراژ ۵۰۰ متر در نظر گرفته شود که تحویل زمین آن هنوز انجام نشده است.

مهدیان نسب با اشاره به اینکه پس از سیل توجه ویژه ای به ناوگان خودرویی شهرستان شده و خودروهای تمامی پاسگاه‌ها شاسی بلند و نو بوده گفت: تنها پاسگاه جلوگیر فاقد خودروی شاسی بلند بود که اخیرا نیز خودروی آن تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص تامین نیروی انسانی حدود ۴ هزار نفر در استان در فاصله ۴۱ ماه استخدام شده افزود: سهمیه استان ۲۱۰ نفر می باشد و ما در شهرستان‌های پلدختر، کوهدشت و رومشگان، ازنا، الیگوردرز مشکل نیروی بومی داشتیم که با جذب نیروهای جدید این مشکل تقریبا برطرف شده است.

فرمانده کل نیروی انتطامی استان با اشاره به اینکه در اجرای طرح ‌های کشفیاتی و عملیات پیشگیرانه جزو استان های پیشرو هستیم تصریح کرد: از مهمترین مشکلات استان وجود سلاح‌های غیرمجاز می باشد که بیش از سه هزار و ۳۰۰ قبضه اسلحه ی شکاری و غیرمجاز در لرستان کشف و ضبط شده است.

مهدیان نسب با اشاره به اینکه از لحاظ کشف قاچاق رتبه برتر کشوری را داریم گفت: در کنترل جاده ها و پیشگیری از تصادفات نیز ۴۳ درصد کاهش داشته ایم.

فرمانده انتظامی لرستان در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به اینکه در برخورد با ارازل و اوباش و افراد شرور بهترین عملکرد را داشته ایم تصریح کرد: حوزه فناوری نیز نیازمند کمک و تعامل همه ی سازمان‌ها بوده تا بتوانیم امنیت هوشمندانه ی لازم را ایجاد کنیم.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2322

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود