امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار ورزشی » رئیس فدراسیون کشتی مطرح کرد: عدم درک صحیح مسئولان لرستان سبب عقب ماندن کشتی استان شده است!

رئیس فدراسیون کشتی مطرح کرد:

رئیس فدراسیون کشتی مطرح کرد: عدم درک صحیح مسئولان لرستان سبب عقب ماندن کشتی استان شده است!

کد خبر: 2312
  • 5
علیرضا دبیر در رابطه با وضعیت کشتی در رشته‌های آزاد و ملی پس ازبرگزاری لیگ و  تشکیل اردوی تیم ملی اظهار داشت: پس از برگزاری مسابقات لیگ و نخستین اردوی تیم ملی کشتی دو هفته بعد انتخابی تیم ملی برگزار شد و پس از آن  نیز حدود سه اردو  برگزار شده است.

وی افزود: واقعیت این است اکنون اولویت کسب سهمیه و پس از آن مسابقات المپیک است ولی همزمان انتخابی تیم ملی و جام‌های بین‌المللی را داریم که خوشبختانه همه چیز خوب است و کرونا سبب تعطیلی اردوها نشد.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به پیشینه کشتی لرستان عنوان کرد: استان لرستان شاید در برخی حوزه‌ها توسعه نیافته و محروم باشد ولی در ورزش کشتی توسعه یافته بوده اما به‌دلیل عدم درک صحیح مسئولان استان کشتی استان به این روز افتاده است.

وی در رابطه با سند طرح  توسعه کشتی ایران بیان کرد: در سند طرح توسعه نقشه را برای المپیک 2028 گذاشته‌‌ایم که اگر بخواهیم در این المپیک موفق باشیم باید در 8 حوزه  اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، فنی، رسانه، عمرانی و آی.تی به‌طور جدی ورود کنیم تا بتوانیم موفق شویم در همین راستا همه هیئت‌ها موظف هستند برنامه 8 ساله را بنویسند و در مجمع مصوب کنند.

دبیر گفت: یکی از چالش‌های اصلی که در پژوهش برنامه طرح توسعه کشتی خود را نشان داد کم‌شدن تعداد کشتی‌گیران فعال کشور است و در این طرح توسعه در نظر داریم با در نظر گرفتن بحث فضای مجازی، آموزش و پرورش و بسیاری از دستگاه‌های دیگر بتوانیم طی 8 سال جمعیت کشتی گیران فعال کشور را به 800 هزار نفر برسانیم.

وی در رابطه با حاشیه‌های سفر به استان لرستان تصریح کرد: نمی‌دانم چطور بگویم که به کسی بر نخورد ولی ای‌کاش مسئولان استان بیشتر به فکر مردم و جوانان شهر باشند و بدانند ورزش یکی از راه‌های رشد و توسعه و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است و امیدواریم کسانی در این شهر مسئول باشند که این موضوعات رو درک کرده باشند.

رئیس فدراسیون کشتی ‌خاطر نشان کرد: پول خرج کردن در ورزش هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است، امیدوارم استاندار این استان پاسخگو باشد/تسنیم

دسته بندی: اخبار / اخبار ورزشی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید