امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » بهداشت، درمان، سلامت » عضو پلدختری شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛ لزوم اجرای هر چه سریعتر تعرفه گذاری خدمات پرستاری

عضو پلدختری شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛

عضو پلدختری شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛ لزوم اجرای هر چه سریعتر تعرفه گذاری خدمات پرستاری

کد خبر: 2304
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز فریدون مرادی در خصوص رسیدن به استاندادهای خدمات رسانی اظهار داشت: برای رسیدن به استانداردهای بین المللی خدمات رسانی نیازمند افزایش نیروی پرستاری هستیم.

وی افزود: نمیتوانیم از یک پرستار انتظار داشته باشیم، در نبود امنیت شغلی و برآورده نشدن حداقل نیازهای معیشتی عملکرد ایده آل داشته باشد.

عضو پلدختری شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به اینکه میزان ابتلا به بیماری کرونا در پرستاران و کادر درمان به علت مواجه مکرر این عزیزان با بیماران کووید ۱۹ بالاست عنوان کرد: پرستاران در دوران بیماری کرونا با تمام فراز و نشیب های کاری، شیفت‌های نامتعارف و دوری از خانواده، مرگ عزیزان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا و... دچار مشکلات فراوانی از نظر جسمی و روحی شده‌اند.

وی در خصوص کمبود نیرو بیان کرد: با توجه به استاندارد های تعریف شده از جانب وزارت بهداشت حتی پیش از شیوع بیماری کرونا هم کمبود نیروی پرستار مشهود بود، که پس از شیوع بیماری این کمبود کاملا نمایان گشت و با مبتلا شدن گروهی از همکاران، فشار مضاعف و سنگینی به پرستاران وارد گردید.

مرادی در ادامه گفت: از مهمترین مطالبات پرستاران بحث استخدام و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی و... است؛ به دلیل این که تنها راه ساماندهی روابط متعدد استخدامی نیروها، یکسان سازی استخدام نیروهای درمانی است.

وی در خصوص مطالبات پرستاران تصریح کرد: یکی دیگر از مطالبات پرستاران بحث تعرفه گذاری خدمات پرستاری و فراهم شدن امکان بهره مندی پرستاران از حاصل دست رنج خودشان میباشد، که امید است هر چه زودتر به نتیجه بنشیند.

مرادی خاطرنشان کرد: از دیگر مطالبات پرستاران، بهره مندی این عزیزان، از مزایای مشاغل سخت و زیان آور است که علیرغم حائز شرایط بودن، تاکنون از مزایای آن بی بهره مانده اند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری درخصوص معوقات پرستاری اظهار داشت: معوقات پرستاری علیرغم اینکه به ظاهر نسبت به سالیان اخیر با تاخیر کمتری پرداخت میشود؛ متاسفانه مبالغ پرداختی به شدت تنزل یافته، به نحوی که بالاترین کارانه پرداختی به پرستاران شاغل در بیمارستانها حدودا یک سوم کارانه پرداختی در سالهای اخیر است

وی در ادامه بیان کرد: وزارت بهداشت در صورت مصمم بودن به  استاندارد سازی خدمات باید  به سمت افزایش نیروی پرستاری و نزدیک کردن آن به معیارهای بین المللی پیش برود، در غیر این صورت بهبود خدمات بیمارستانی شعاری بیش نخواهد بود.

 عضو شورای عالی نظام پرستاری در پایان خاطر نشان کرد: بی توجهی به مطالبات پرستاری، سبب کاهش انگیزه و کاهش کیفیت خدمات ارائه شده به بیماران گشته  و نمیتوانیم از یک پرستار انتظار داشته باشیم، در نبود امنیت شغلی و برآورده نشدن حداقل نیازهای معیشتی عملکرد ایده آل داشته باشد.

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید