رییس مجمع نمایندگان استان لرستان مطرح کرد: لزوم تخصیص ردیف بودجه برای استان‌های سیل زده

تاریخ انتشار : 22 دی 1399, 11:11
یحیی ابراهیمی؛ نماینده مردم سلسله و دلفان و رییس مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استان لرستان جاذبه های گردشگری زیادی دارد ولی متاسفانه سهم این منطقه در گردشگری بسیار ضعیف است. انتظارمان از مسئولین این است که توجه بیشتری به این حوزه داشته باشند.

وی با بیان اینکه خرم آباد تنها مرکز استانی است که به شبکه ریلی وصل نیست افزود: در حوزه بهداشت و درمان نیز مشکلات زیادی وجود دارد در هر یک از این شهرستان ها یک بیمارستان وجود دارد که تعداد تخت‌خواب‌های آن نسبت به جمعیت آن شهرستان ۵۰ درصد کمتر است. امسال تلاش کردیم تا تجهیزات و امکانات خوبی را به این بیمارستان‌ها اورده و تعداد متخصصین را افزایش دادیم که البته کافی نیست و باید توسعه بیمارستان در این شهرستان‌ها را جدی بگیریم.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس عنوان داشت: پس از سیل ویرانگر سال ۹۸ همچنان زیرساخت‌های لازم اصلاح نشده است، درخواستمان از رییس محترم مجلس این است که ردیف بودجه خاصی را برای استان‌های سیل زده اختصاص دهند.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه نظام بودجه بندی ناعادل است گفت: در بودجه سال ۱۴۰۰ به ظاهر استان لرستان بودجه خوبی داشته ولی در عمل اینگونه نیست. سهم‌ استان ما در بودجه سال ۱۴۰۰ خوب لحاظ شده ولی در اعتبارات عمرانی کمتر از آنچه که باید اعمال شود لحاظ شده که حق استان لرستان این نیست بنده نیز به عنوان رییس مجمع نمایندگان استان لرستان سعی داریم مواردی که اعتبار کمی برای این استان در نظر گرفته شده است را اصلاح کنیم.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2293

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود