امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » قطعی پنج روزه آب آشامیدنی دهستان پاعلم پلدختر

قطعی پنج روزه آب آشامیدنی دهستان پاعلم پلدختر

قطعی پنج روزه آب آشامیدنی دهستان پاعلم پلدختر

کد خبر: 2280
  • 5
یکی از اهالی دهستان پاعلم من اعلام این خبر اظهار داشت: پنج روز است مردم منطقه در شرایط کرونا که آب نقش اول را برای رعایت بهداشت خانواده ها دارد، از این نعمت  بی‌بهره هستند.

سهراب نوری منش افزود: اهالی دهستان پاعلم در شرایط و زمانی از نبود آب آشامیدنی رنج می برند، که همه جا حتی دور افتاده ترین روستاهای کشور از آب و آبادانی برخوردار هستند.

یکی دیگر از اهالی دهستان پاعلم اظهار داشت: نبود و وقفه در پایداری آب آشامیدنی طی مواقع مختلف، اهالی این دهستان را برای تامین مصارف مختلف دچار مشکل می کند.

محمدحسین کردعلیوند افزود: قطعی آب معضلی که این روزها گریبانگیر اهالی روستا شده است و مشکلات عدیده‌ای برای خانواده ها به دنبال دارد.

مروارید جودکی از دیگر اهالی پاعلم نیز گفت: اهالی مجبور هستند برای تهیه آب آشامیدنی و مصارفی مانند استحمام، شستن ظروف و لباس باوجود سختی و خطر جاده‌ای دست به دامن روستاهای اطراف شوند.

وی افزود: آب معدنی برای مصرف آشامیدنی وجود دارد اما باید برای سایر مصارف چندین کیلومتر را طی کنیم.

دهیار پاعلم نیز در این خصوص گفت: شبکه آب آشامیدنی این دهستان با ۲ هزار نفر جمعیت و ۴۵۰ خانوار حدود پنج روز قطع است در حالی که ۷۰۰ نفر جمعیت عشایری نیز از آب آشامیدنی این دهستان استفاده می کنند.

حجت بساطی افزود: نبود آب آشامیدنی اهالی را سخت به مضیقه انداخته و مجبور کرده است تا چند کیلومتر به سمت عوارضی آزادراه پل زال را با خودرو طی کنند.

وی با بیان اینکه قطعی آب موجب تلف شدن مرغ های یک مرغداری شده است ادامه داد: برای رفع این مشکل با سامانه ۱۲۲ اتفاقات آب و فاضلاب شهرستان پلدختر تماس‌های متعددی برقرار شد و پیگیر شده ایم.

رییس اداره آب و فاضلاب پلدختر نیز گفت: با اعزام اکیپی از اتفاقات این اداره مشخص شد قطعی آب به علت شکستگی خط انتقال آب دهستان پاعلم اتفاق افتاده است.

شهاب محمودی در خصوص این مشکل اظهار داشت: ترمیم، بازسازی و مرمت لوله در محل شکستگی نیاز به بیل مکانیکی دارد که این دستگاه در روستای برج کبود شهرستان مشغول فعالیت است و انتقال آن نیاز به ماشین سنگین دارد.

وی افزود: درصدد تهیه یک دستگاه ماشین سنگین برای حمل و انتقال بیل مکانیکی به محل شکستگی لوله آب آشامیدنی دهستان پاعلم هستیم و مشکل این روستا امروز یا فردا برطرف می شود/ایرنا

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید