امروز: چهارشنبه، 5 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » رئیس‌کل دادگستری لرستان خبر داد: دستورالعمل رسیدگی به اهمال کاری و سهل انگاری مدیران ابلاغ شد.

رئیس‌کل دادگستری لرستان خبر داد:

رئیس‌کل دادگستری لرستان خبر داد: دستورالعمل رسیدگی به اهمال کاری و سهل انگاری مدیران ابلاغ شد.

کد خبر: 2269
  • 0
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، محمد رزم امروز شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری دلفان ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه به سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و اظهار داشت: سردار سلیمانی سرباز مطیع ولایت و نگهبان و پاسدار مرزهای امت اسلامی بود.

شهادت حاج قاسم حرکت جبهه مقاومت را شتاب بخشید

وی با بیان اینکه به مرور زمان و برای نسل‌های آینده مکتب حاج قاسم را باید تبیین و انتقال داد، تصریح کرد: شهادت حاج قاسم حرکت جبهه مقاومت را شتاب بخشید و شخصیت خالص، متواضع و دلسوز این شهید گرانقدر امروز برای همگان شناخته شده است.

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: همانطور که شهید سلیمانی تاکید داشتند، یکی از شئون عاقبت به خیری نسبت شما با جمهوری اسلامی و انقلاب است، از مهم‌ترین شئون عاقبت به خیری رابطه قطعی، دلی و حقیقی با مقام معظم رهبری است.

رئیس کل دادگستری لرستان همچنین رحلت آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت و افزود: این فقیه انقلابی و فرزانه مکتب اهل بیت، لقب عمار رهبری را داشتند و از ارادتمندان مخالص مقام معظم رهبری بودند؛ ایشان عمر پر برکت خویش را در راه سرافرازی اسلام سپری کردند؛ راهنمای جوانان در فتنه‌ها و بحران‌ها بودند و شاگردان بسیاری تربیت کردند.

مردم قضاوت عادلانه و بی طرفی قضات را باید احساس و لمس کنند

رزم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شهرستان دلفان ۲۶۵ شهید، ۸۲۶ جانباز و ۲۱ آزاده سرافراز را تقدیم انقلاب کرده است، اظهار داشت: شهرستان دلفان عالمان، اندیشمندان و چهره‌های برجسته ای دارد که موجب افتخار است و خوشبختانه این شهرستان در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته است.

وی همچنین به سیاست‌های اساسی قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: نخستین موضوعی که همیشه جزو برنامه‌های اولویت‌های قوه قضائیه است، مسئله تکریم ارباب رجوع، مردم داری و مردم مداری است؛ باید در جهت حفظ حقوق شهروندی حرکت کنیم.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه باید رضایت مردم که سرمایه‌های اجتماعی و پشتیبانان نظام جمهوری اسلامی و قوه قضائیه هستند را جلب کنیم که موجب نیل به اهداف و تحقق عدالت اجتماعی می‌شود، تصریح کرد: دومین محور راهبردی سیاست‌های قوه قضائیه قضاوت عادلانه است؛ قوه قضائیه وظیفه تحقق بخشیدن به عدالت را در جامعه دارد و قضاوت عادلانه از وظایف حقیقی قضات است.

رزم با تاکید بر اینکه مردم قضاوت عادلانه و بی طرفی قضات را باید احساس و لمس کنند، افزود: این قضاوت عادلانه باید منجر به ایجاد امنیت در جامعه شود.

لزوم بهره گیری از ظرفیت ریش سفیدان در جهت تقویت صلح و سازش

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت معتمدین، ریش سفیدان و علمای شهرستان دلفان استفاده کنیم، گفت: تعدادی از بزرگان را دعوت کنیم و به عنوان اعضای شورای حل اختلاف از ظرفیت آنان در جهت تقویت صلح و سازش استفاده کنیم.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه ۱۸ فقره قتل در این شهرستان داشته‌ایم که ۹ فقره آن مربوط به سال ۹۹ است که جای نگرانی است، تصریح کرد: بسیاری از بزرگان به دفتر من مراجعه می‌کنند و اعلام می‌کنند در جهت صلح و سازش تلاش می‌کنند؛ لذا باید این فعالیت‌ها را تقویت کرد.

کاهش جمعیت کیفری در زندان‌ها از سیاست‌های محوری قوه قضائیه است

رزم با تاکید بر اینکه باید در جهت رسیدگی به پرونده‌های موجود و افزایش پرونده‌های مختومه باید تلاش شود، افزود: یکی از سیاست‌های آیت الله رئیسی، کاهش پرونده‌های معوقه و قدیمی است؛ در جهت رفع اطاله دادرسی باید تلاش شود.

وی با اشاره به اینکه کاهش جمعیت کیفری در زندان‌ها نیز از سیاست‌های محوری قوه قضائیه است، زندان مستحق مرتکبین جرایم خشن، قاتلان، اخلالگران نظام اقتصادی و… است؛ در خصوص جرایم سبک باید از تخفیف مجازات و مجازات‌های جایگزین استفاده شود، گفت: حمایت از سرمایه گذاری از وظایف ما و از سیاست‌های اساسی است که دنبال می‌شود.

ترک وظیفه و اهمال کاری مدیران باعث خسارت فراوان به یک منطقه می‌شود

رئیس کل دادگستری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مجموعه دادگستری باید تعامل خوبی با مدیران داشته باشند، تصریح کرد: مدیران اگر پشتیبانی دستگاه قضائی را نداشته باشند نمی‌توانند به خوبی وظایف خود را انجام دهند، بسیاری از مزاحمت‌ها باعث می‌شود مدیر جسارت و شجاعت تصمیم گیری را نداشته باشد.

رزم با تاکید بر اینکه مدیر باید شجاع باشد، اهل اهمال کاری و سهل انگاری نباشد، افزود: گاهی مدیران اهمال کاری می‌کنند، اخیراً دستورالعمل رسیدگی به اهمال و سهل انگاری مدیران هم ابلاغ شده است و عمده پیگیری این موضوع با مدیرکل بازرسی است.

وی با اشاره به اینکه گاهی ترک وظیفه باعث خسارت فراوان به یک منطقه می‌شود، سهل انگاری و کوتاهی می‌شود، مدیران این کارها را کنار بگذارند، یادآور شد: مدیران بایستی با قدرت کار کنند و ترک وظیفه نکنند.

رئیس کل دادگستری لرستان از اختصاص ۲ قاضی به شهرستان دلفان خبر داد و گفت: تعدادی پرسنل هم از طریق آزمون جذب شده است، تسریع در تکمیل پروژه دادسرای عمومی و انقلاب دلفان مورد انتظار است که امیدواریم به زودی شاهد افتتاح آن باشیم.

موافقت با افتتاح دادگاه عمومی بخش «خاوه»

رزم با بیان اینکه تعداد جرایم خاص در شهرستان دلفان زیاد است اما یک شعبه بازپرسی دارد، تصریح کرد: خوشبختانه مجوز شعبه دوم بازپرسی هم داده شد، مجوز ایجاد شعبه سوم دادگاه حقوقی شهرستان هم داده شده است.

وی افزود: بخش خاوه قریب به ۲۳ تا ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۸۰ روستا دارد، آیت الله رئیسی موافقت کردند با افتتاح دادگاه عمومی بخش خاوه که در این راستا دو ساختمان هم تملک شده که تجهیز و راه اندازی می‌شود.

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: برای حوزه پزشکی قانونی شهرستان ساختمان ساخته شده و انتظار می‌رود بیشتر تجهیز شود و پزشک متخصص پزشکی قانونی مستقر شود/ مهر

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید