معاون عمرانی استانداری لرستان مطرح کرد: رفع اساسی مشکلات جاده اصلی پلدختر _ خرم آباد، ۲۰۰ میلیارد نیاز دارد!

تاریخ انتشار : 2 دی 1399, 16:41
گودرز امیری در تشریح این خبر اظهار داشت: جاده پلدختر جاده‌ای بود که بر اثر سیل سال ۹۸ بیشترین آسیب به آن وارد شد.

وی افزود: مسیر تقریباً تخریب شد که با کمک استان‌های دیگر و عنایت وزارت راه و سازی و حسن نیا رئیس سازمان راهداری به‌صورت موقت بازسازی و اصلاح شد.

معاون استاندار لرستان عنوان داشت: بعد از راه‌اندازی موقت امکانات و تجهیزاتی در اختیار استان قرار دادند که لایروبی رودخانه انجام و جاده تعریض شود.

امیری گفت: اما اگر بخواهیم جاده قدیم را به شکل اساسی درست کنیم نیاز به دیواره‌های حائل و حفاظتی دارد که بالغ‌ بر ۲۰۰ میلیارد تومان بر اساس برآورد اداره‌کل راهداری نیاز است.

وی بیان کرد: واریانت جایگزین محور ۷۵ کیلومتر است که در چهار قطعه طراحی شده که بالغ‌ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان برآورد اولیه این مسیر بود که الان باید بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان باشد.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: برای دو قطعه یک و چهار آن پیمانکار انتخاب شد؛ عملیات اجرایی آن شروع شده ولی راه‌سازی کار پیچیده‌ای است و تونل‌ها و پل‌های زیادی دارد و قاعدتاً زمان‌بر است.

امیری ادامه داد: جاده قدیم به دلیل اینکه ۳۰۰ راه محلی دارد امکان متروکه کردن آن وجود ندارد و حتماً باید احیا شود که این را از طریق استان و ملی پیگیر هستیم.

وی یادآور شد: امیدواریم مباحث تأمین اعتبار حل شود تا هر دو مسیر را به شکل مطلوب به بهره‌برداری برسانیم.

معاون هماهنگی امور استانداری لرستان تصریح کرد: در جاده قدیم بانک ملی، پاسارگاد و سپه پذیرفتند که ۳۳۰ میلیارد تومان در قالب ماده ۵۶ مشارکت کنند و با پیگیری که وزیر راه و استاندار داشتند به توافق نهایی رسیدند و قرارداد در حال نهایی شدن است.

امیری خاطرنشان کرد: امیدواریم که هفته آتی این ۳۳۰ میلیارد در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار بگیرد و پروژه به فعالیت خود ادامه دهد/ایسنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2244

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود