بهبودیافتگان کرونا چه مواردی را باید رعایت کنند؟

تاریخ انتشار : 8 آذر 1399, 10:46
مسعود مردانی در تشریح این خبر اظهار داشت: مبتلایان و بهبودیافتگان کرونا حداقل یک ماه حتی در منزل کارها و ورزش های سنگین را انجام ندهند.

وی افزود: این افراد زیاد از پله بالا و پایین نروند و به علت خطر افت ناگهانی فشارخون دوش آب داغ نگیرند.

این متخصص بیماری های عفونی ادامه داد: مبتلایان و بهبودیافتگان کرونا به مدت طولانی سرپا نایستند و غذاهای پرچرب و ادویه دار مصرف نکنند.

وی تصریح کرد: در مهمانی ها و تجمعات پرتعداد حضور نداشته باشند و سیگار و سایر مواد دخانی را تا یک ماه مصرف نکنند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: مبتلایان و بهبودیافتگان کرونا یک ماه استراحت کافی داشته و فعالیت هایی انجام دهند که برای آنها خسته کننده نباشد.

به گفته مردانی، مصرف پروتئین برای ترمیم بدن و حمایت از تولید آنتی بادی و سلول های سیستم ایمنی بدن برای این افراد ضروری است.

وی افزود: استفاده از دمنوش، آبگوشت، آب و آب میوه در مبتلایان و بهبودیافتگان کرونا ضروری است زیرا موجب افزایش حجم خون در بدن می شود.

این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: استفاده از منابع غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها و کربوهیدرات ها برای این افراد ضروری بوده و مصرف ویتامین هایی مانند آ، دی و ای را فراموش نکنند.

مردانی تصریح کرد: مبتلایان و بهبودیافتگان کرونا استفاده از مکمل های تقویتی را در اولویت قرار دهند و حتما به هنگام خروج از منزل ماسک بزنند.

به اساس این گزارش از اول آذر ماه محدودیت ها و تعطیلی برخی از مشاغل در ۱۵۰ شهر و شهرستان سراسر کشور آغاز شده و تا ۱۵ آذر ماه ادامه دارد.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت هر سه دقیقه یک نفر در کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست می دهد/ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2178

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود