معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان خبر داد: سامانه بارشی جدید در راه است!

تاریخ انتشار : 4 آذر 1399, 22:41
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، زینب اکبری در تشریح این خبر اظهار داشت: از امروز تا ساعات پایانی روز چهارشنبه شاهد جوی آرام و پایدار در آسمان استان هستیم.

وی با بیان اینکه در ساعات پایانی روز چهارشنبه یک سامانه بارشی جدید وارد آسمان لرستان می‌شود، افزود: این سامانه تا روز جمعه در لرستان فعال بوده و باعث بارش باران در اکثر نقاط استان و بارش برف در مناطق سردسیری می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان عنوان کرد: میانگین بارش استان در سامانه بارشی ابتدای هفته 45 میلیمتر بود و این سامانه بارشی باعث شد میزان بارندگی‌ها تا روزهای ابتدایی آذر مشابه سال گذشته باشد.

اکبری با اشاره به اینکه بیشترین میزان بارندگی مربوط به شهر سپسدشت با 92 میلیمتر بوده است، تصریح کرد: کمترین میزان بارش نیز با 24 میلیمتر به منطقه سیلاخور اختصاص داشت همچنین بر اثر این سامانه برشی شاهد بارش 26 میلیمتری در مرکز استان بودیم.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال آبی جدید که از مهرماه آغاز شده تا به امروز میانگین بارش استان 64 میلیمتر بوده که این میزان مشابه سال گذشته اما 30 درصد از میانگین بلند مدت استان کمتر است/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2158

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود