فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خبر داد: ۱۲ هزار پروژه محرومیت‌زدایی اجرا شد/ کمک ۵۷ میلیاردی در حوزه کرونا

تاریخ انتشار : 2 آذر 1399, 14:03
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سردار مرتضی کشکولی امروز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان به مناسبت هفته بسیج با اشاره به توسعه بصیرت سیاسی و دینی از سوی بسیج، اظهار داشت: مطالبه گری، بسط مدیریت جهادی، ولایتمداری و دشمن ستیزی در دیگر ویژگی‌های بسیج است.

۱۸۰ هزار بسیجی فعال و کد دار در لرستان داریم

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان هزار و ۶۱۳ پایگاه مقاومت وجود دارد که ۶۵۸ مورد از آنها در مساجد، حسینه و بقاع متبرکه فعال هستند، افزود: بیش از ۱۸۰ هزار بسیجی فعال و کد دار در استان داریم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، عنوان کرد: سه برابر این عدد نیز در استان بسیج عادی داریم.

سردار کشکولی با تاکید بر اینکه در استان ۱۰ گردان امام حسین (ع) داریم، گفت: اینها در شهرهای مختلف مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۵ گردان بیت المقدس در لرستان داریم، ادامه داد: هشت گردان خواهران کوثر و ۱۹ گردان امام علی (ع) ضد اغتشاش و حرفه‌ای در استان داریم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه روزانه هزار و ۴۸ پایگاه مقاومت استان گشت «رضویون» را انجام می‌دهند، تصریح کرد: ۴۵۸ گشت در شب فعال هستند.

سردار کشکولی، تصریح کرد: هر پایگاه مقاومت در استان یک دسته رزمی باید داشته باشد که در حال حاضر بخشی دارند و بخشی نیز در حال راه اندازی هستند.

احداث بیش از ۱۲ هزار پروژه محرومیت زدایی

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در استان دو هزار و ۱۰۰ گروه جهادی داریم، تصریح کرد: هر پایگاه مقاومت یک گروه باید داشته باشد و ما به دنبال تخصصی کردن گروههای جهادی هستیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه ۵۷۰ صندوق محله محور مردمی در سطح استان داریم، ادامه داد: بنا بوده که این صندوق‌ها در زمینه ایجاد اشتغال فعال باشند.

سردار کشکولی با بیان اینکه از سال ۹۶ تا کنون ۱۸۱ میلیارد تومان در حوزه محرومیت زدایی کار انجام شده است، بیان داشت: ۱۲ هزار و ۱۸۲ پروژه عمرانی و غیر عمرانی در این رابطه اجرایی شده است.

وی، بیان داشت: همچنین در حوزه اشتغال، چهار هزار فرصت شغلی با ۶۹ میلیارد سرمایه گذاری ایجاد شده و این امر در حوزه اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.

اعزام ۴۷۰ تیم پزشکی و بهداشتی به محلات آسیب پذیر و روستاها

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تاکید بر اینکه در مباحث اجتماعی ۵۱۸ طرح را در ۲۱ محله و هفت شهر عملیاتی کرده‌ایم، افزود: در این راستا ساخت ۸۶ خانه محروم، ساخت هفت مسجد، ساخت ۲۷ خانه عالم، ۱۱ غسالخانه و… انجام شده است.

سردار کشکولی با اشاره به ساخت یک اردوگاه ماده ۱۶ معتادین متجاهر با اعتبار شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در استان، ادامه داد: این اردوگاه با ۲۰۰ نفر ظرفیت به زودی افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه همچنین در حوزه ورزش نیز ۱۱ سوله ورزشی (۹ دی)، ۶۴ سوله ورزشی (صالحین) برای مردم، افتتاح هفت استخر، در دست ساخت بودن پنج استخر و… در استان عملیاتی شده است، گفت: همچنین ۸۳۷ سری جهیزیه نیز بین محرومین توزیع شده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تاکید بر اینکه از سال گذشته تا کنون ۴۷۰ تیم پزشکی و بهداشتی به محلات آسیب پذیر و روستاهای استان اعزام شده است، عنوان کرد: شش بیمارستان صحرایی در روستاها نیز مستقر شده است.

ساخت ۳۶۰ خانه در مناطق سیل زده

سردار کشکولی، تصریح کرد: طرح «بهنام محمدی» و اتصال ۶۶ مدرسه، مسجد و خانه به هم در استان اجرایی شده و طرح بسیار موفق و تأثیر گذاری بوده است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت چهار هزار و ۵۰۰ حلقه صالحین و ۴۴ مهد قرآنی در استان، گفت: همچنین بسیج مهندسی کشاورزی نیز ۴۶۰ کارشناس کشاورزی را در روستاها مستقر کرده و آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، گفت: دو هزار و ۳۰۰ دوره آموزشی کشاورزی در سطح روستاها برگزار کرده‌ایم، ۱۹۲ هزار و ۵۰۰ دام سبک و ۸۰۰ دام سنگین نیز واکسینه شده است.

سردار کشکولی با اشاره اینکه در جریان سیلاب پلدختر ۵۷۹ گروه جهادی استان اعزام شدند، گفت: ۸۰۱ طلبه لرستانی در سیلاب و کمک به مردم حضور داشتند کار احداث ۳۶۰ خانه و تعمیر ۹۵۰ خانه نیز توسط بسیج لرستان و استان‌های دیگر انجام شد.

کمک ۵۷ میلیاردی سپاه در حوزه کرونا

وی، بیان داشت: در بحث کرونا نیز ۱۱۲ هزار بسته معیشتی، ۳۰۰ هزار غذای گرم، ۲۳۷ جهیزیه، ۱۸۵ هزار بسته بهداشتی، ۱۰ هزار و ۴۹۰ لوازم التحریر، ۱۰۶ لوازم خانگی و… از سوی سپاه استان توزیع شده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، تاکید کرد: بیش از ۵۷ میلیارد تومان در این زمینه سپاه استان خدمات رسانی کرده است.

سردار کشکولی، عنوان کرد: همچنین کمک‌های زیادی در زمینه تجهیزات، ماسک، مواد ضدعفونی و… به علوم پزشکی داشته‌ایم و ۴۹۱ پزشک و پرستار نیز در اختیار علوم پزشکی قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به اجرای طرح «شهید سلیمانی»، گفت: قرارگاه در این زمینه ایجاد شده و قرار است هر خانه یک پایگاه سلامت، بیمار یابی، قرنطینه و غربالگری در این رابطه در دستور کار قرار می‌گیرد/ مهرلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2147

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود