امروز: چهارشنبه، 5 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » استاندار لرستان تاکید کرد: جریمه 500 هزار تومانی برای شرکت‌کنندگان در مراسمات عروسی و عزا!

استاندار لرستان تاکید کرد:

استاندار لرستان تاکید کرد: جریمه 500 هزار تومانی برای شرکت‌کنندگان در مراسمات عروسی و عزا!

کد خبر: 2140
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ سیدموسی خادمی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت کرونا با تأکید بر جدیت در اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونا، اظهار داشت: ستاد ملی مدیریت کرونا طرح شهید سلیمانی را برای مقابله با بیماری کرونا مطرح و به استانها ابلاغ نموده که کلیات این طرح در چند محور اصلی اجرا خواهد شد. 

وی افزود: اجرای برنامه محله محور از ارکان مهم این طرح، به منظور شناسایی مبتلایان در محله‌ها با تست ساکنان آنها و سایر اقدامات دیگر همراه است که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج استان انجام می پذیرد و جزئیات آن اطلاع رسانی می‌شود. 

خادمی در ادامه عنوان کرد: در گام دوم، طرحی با عنوان محدودسازی هوشمند در چند وجه و بر اساس شرایط شهرها اجرا می شود، بدین ترتیب که خودروها از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی حق ورود به سایر شهرها را نخواهند داشت و در صورت بروز تخلف جریمه می‌شوند. 

استاندار لرستان گفت: اجرای طرح منع آمد و شد در سطح شهر از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح دیگر محور این طرح است که در صورت برخورد با خودرو های متخلف جریمه یک میلیون تومانی در شهرهای قرمز و ۵۰۰ هزار تومانی در شهرهای نارنجی اعمال خواهد شد.

خادمی در رابطه با وضعیت فعالیت مشاغل در این طرح تصریح کرد: در شهرهای قرمز همه مشاغل به جز دسته مشاغل ضروری در طول این دو هفته تعطیل خواهند بود که البته در شهرهای وضعیت نارنجی و زرد ترتیب اجرا به گونه دیگری خواهد بود. 

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای استان موضوع ادامه فعالیت ادارات در شهر های قرمز را با ۵۰ درصد نیروی کار ذکر کرد و خاطرنشان کرد: مشاغل خدمات رسان و ضروری مانند خدمات پزشکی و درمانی، اورژانس، بانکها و امثال آنها مشمول این طرح نیستند. 

وی در پایان با تأکید بر تعطیلی مراسمات و تجمعات مانند عروسی و عزاداری یادآور شد: با برگزارکنندگان هر گونه مراسم عروسی یا عزا با حضور جمعیت قطعاً برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و خودروهای شرکت کنندگان در این مراسمات نیز مشمول جریمه تا سقف ۵۰۰ هزار تومان می‌شوند.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید