امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت ورزشی » پروژه های ناقص ورزشی و مجموعه ای که کامل نیست! اداره ورزش و جوانان پلدختر از تحویل پروژه های ناقص خودداری کند.

پروژه های ناقص ورزشی و مجموعه ای که کامل نیست!

پروژه های ناقص ورزشی و مجموعه ای که کامل نیست! اداره ورزش و جوانان پلدختر از تحویل پروژه های ناقص خودداری کند.

کد خبر: 2137
  • 5
در حالی زمین فوتبال مجموعه ورزشی شهید سرمالیان پلدختر 20 ماه پس از سیل ویرانگر 12 فروردین 98 هنوز به بهره برداری نرسیده است که با وجود تاکید سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان لرستان مبنی بر رفع اشکالات پروژه و کارهای بر زمین مانده اما وضعیت فعلی مجموعه ورزشی شهید سرمالیان و زمین چمن این مجموعه دارای اشکالاتی است که به نظر می رسد بهره برداری از آن بدون رفع این اشکالات نه تنها منطقی نیست بلکه خود بر ایرادات نیز خواهد افزود.

وضعیت سکوهای تماشاگران مجموعه ورزشی به گونه ای است که بخش هایی از دیوار تخریبی پشت این سکوها هنوز بازسازی نشده وضعیت محوطه جلوی سکوها نیز انباشت از نخاله های به جای مانده از سیل است و این در حالیست که با وجود اعتبارات قابل توجه در بخش بازسازی، در زمینه توزیع این اعتبارات و انتخاب پروژه ها، اولویت بندی کارشناسانه ای از سوی اداره کل ورزش و جوانان در سال 98 صورت نگرفته و تمرکز این اداره کل بیشتر روی بازسازی دیوار ورزشگاه و گسیل اعتبارات به این سمت بوده است.

زمین چمن هم همچنان فاقد کیفیت است و هر گونه فعالیت ورزشی در این زمین با توجه به ناهمگونی های چمن و غیر مرغوب بودن بافت چمن رلی کاشته شده پس از  بازسازی مجدد با مصدومیت بازیکنان تیم های فوتبال همراه خواهد شد زیرا نه زمین کیفیت دارد و نه زیرسازی آن به گونه ای است که به بهره برداری از آن برای رهایی از فشارهای جامعه فوتبال پلدختر که این روزها مطالبه شان بهره برداری از زمین فوتبال شهرستان است نمی توان دل بست.

علاوه بر این با توجه به مشکلات مالی اداره ورزش و جوانان شهرستان، بهره برداری زودهنگام از پروژه هایی که هنوز نواقصان بر طرف نشده است نیز منطقی به نظر نمی رسد زیرا هنوز زمین فوتبال شهرستان نواقصش به طور کامل برطرف نشده و نصب غیر فنی تیرک های دروازه و بی توجهی به وضعیت زمین چمن از سوی پیمانکار و کارفرمای آن ( اداره کل ورزش و جوانان لرستان ) و عدم تسطیح این زمین بوسیله غلطک دستی و عدم نصب نیمکت های ذخیره و کادر مربیان و داوران و سایر الزامات نظیر خط کشی و نصب تور دروازه و نگهداری تور بوسیله سیم بوکسول و تیرک های پشت دروازه و  و پرداخت مطالبات کارگر آبدهی زمین و... از کاستی هایی است که باید پیمانکار آنرا برطرف و تحویل بهره بردار ان در استان دهد و شهرستان زمانی از این پروژه بهره برداری کند که نواقصش رفع شده باشد.    

در کنار نواقص پروژه زمین فوتبال، در بحث نصب درب های ورزشگاه و محوطه سازی و سرویس بهداشتی و... نیز مجموعه ورزشی دارای ایراداتی است که به نظر می رسد تا این نواقص رفع نشوند هر گونه بهره برداری از پروژه ها بدون عمل به تعهدات از سوی پیمانکاران، برای شهرستانی که اعتبارات ورزشش در حوزه عمرانی معلوم نیست به چه شیوه ای هزینه شده است کاری ابتر باشد.


عباس دارایی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید