به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد؛ انعقاد تفاهم نامه همکاری بین خانه مطبوعات و اداره کتابخانه های عمومی پلدختر!

تاریخ انتشار : 29 آبان 1399, 12:19
به گزارش روابط عمومی خانه مطبوعات و رسانه های لرستان، صبح روز چهارشنبه 28 آبان 99 در نشستی که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در محل کتابخانه عمومی علامه جزایری شهرستان برگزار شد یک تفاهم نامه همکاری بین  اداره کتابخانه های عمومی و خانه مطبوعات پلدختر به امضا رسید.

رضا جودکی نژاد رابط اداری و نماینده خانه مطبوعات لرستان در پلدختر در حاشیه این نشست بااشاره به اهمیت این تفاهم نامه  گفت: این تفاهم نامه باتوجه به نقش فوق العاده مهم مطالعه وکتاب در زندگی عموم افراد خصوصا اصحاب رسانه به عنوان بخشی لاینفک از اهالی قلم ،در جهت ارتقا سطح کیفی عملکردروزنامه نگاران و اصحاب خبر باتسهیل ارتباط اهالی مطبوعات با کتابخانه ها به امضارسیده است. 

وی با بیان اینکه همکاری مشترک بین اصحاب رسانه و کتابخانه های عمومی پلدختربر توسعه کتاب خوانی و نهادینه شدن فرهنگ مطالعه در شهرستان موثراست، افزود: خبرنگاران واصحاب رسانه پلدختری باتوجه به نقش اثرگذارحرفه خود درجامعه می توانندبا پوشش مستمر اخبار حوزه کتابخانه ها نقشی مهم در ترویج کتاب خوانی در بین شهروندان پلدختر وهمچنین پیگیری مطالبات مردم واداره کتابخانه های عمومی شهرستان در زمینه کتابخوانی، ایفا کنند.

جودکی نژاد ضمن تقدیر از اسماعیل میخک بیرانوند سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختربه خاطر استقبال و امضای این تفاهم نامه، عنوان کرد: اداره کتاب خانه عمومی در شهرستان پلدختربا توجه به فعالیت های فرهنگی پویایی که دارد همیشه رابطه سازنده ای با اصحاب رسانه داشته و در زمان آقای قهرمانی رییس پیشین کتابخانه های عمومی پلدختر نیز شاهد تجلیل های متعدداز خبرنگاران فعال در این حوزه بوده ایم که به نوبه خود جای تقدیر دارد.

وی گفت: باتوجه به این تفاهم نامه خبرنگارانی که کارت شناسایی و عضویت خانه مطبوعات را دارند می توانند از ظرفیت های کتابخانه های عمومی شهرستان مانند عضویت رایگان خود واعضای خانواده شان استفاده کنند.

رابط اداری خانه مطبوعات لرستان در پلدختر از راه اندازی کتابخانه تخصصی مربوط به دانش رسانه ای در دفتر خانه مطبوعات این شهرستان خبرداد و یادآور شد: این کتابخانه با توجه به جنبه فنی و تخصصی بحث رسانه ها با حمایت اداره کتابخانه عمومی پلدختر راه اندازی خواهد شدتا با استفاده از ظرفیت این امکانات شاهد ارتقا کیفی وعلمی فعالیت های خبرنگاران و اهالی مطبوعات پلدختر از لحاظ تخصصی باشیم.

همچنین اسماعیل میخک بیرانوند سرپرست کتاب خانه های عمومی شهرستان پلدختر در حاشیه این نشست با تقدیر از رضا جودکی نژاد رابط اداری خانه مطبوعات پلدختربه خاطر امضای این تفاهم نامه، گفت: این تفاهم نامه در راستای حمایت معنوی از اصحاب رسانه و ارتقای سطح علمی و آگاهی خبرنگاران شهرستان به وسیله ارتباط با مقوله مهم کتاب واستفاده از ظرفیت کتابخانه ها به امضا رسیده است.

وی با اشاره به نقش مهم اصحاب رسانه در ترویج فعالیت های فرهنگی مانند موضوعات مربوط به کتاب ادامه داد: بدون شک انعکاس اخبار و فعالیت های فرهنگی وپیگیری مطالبات مربوط به اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر بر رشد کتابخوانی ونهادینه شدن فرهنگ مطالعه درجامعه ما نقش موثری دارد.

میخک بیرانوندبا اشاره به لزوم حمایت از اصحاب رسانه شهرستان، تصریح کرد: اداره کتاب خانه عمومی شهرستان پلدختر آمادگی هرنوع حمایت از خبرنگاران ازلحاظ موضوعات مربوط به کتاب در جهت ارتقا سطح علمی و فنی آنها را دارد.  

سرپرست کتابخانه های عمومی پلدختر بابیان اینکه انتظار داریم اصحاب رسانه و خبرنگاران پلدختر مانند همیشه یاریگر کتابخانه های عمومی شهرستان باشند، خاطر نشان کرد: در هفته کتاب برنامه های متعددی اجرا می شود و آمادگی داریم تا دراین هفته و همچنین هفته خبرنگار از فعالترین خبرنگاران شهرستان که در پوشش خبری حوزه کتاب و اخبار کتابخانه های عمومی فعالیت مستمر دارند تجلیل کنیم.

اسماعیل میخک بیرانوند با بیان اینکه  ارتقا سرانه فضای  کتابخانه ای  و افزایش میانگین مطالعه از اهداف ما است، تاکید کرد: فرهنگ استفاده از ظرفیت خیرین کتاب خانه ایی در جامعه برای توسعه فضای کتاب خانه ای  و انعکاس فعالیت های فرهنگی مختلف با محوریت کتاب  ازجمله موضوعاتی است که اصحاب رسانه می توانند با پرداختن به آنهادر جهت  رشد سرانه فضای کتاب خانه ها و میزان مطالعه در بین مردم شهرستان گام های موثری بردارند.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2134

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود