حذف نام لرستان از فهرست استان های مشمول خشکسالی/ استاندار به طور جد پیگیر این موضوع میباشد

تاریخ انتشار : 2 آبان 1397, 10:23
به گزارش پایگاه خبری پلدختر آقامیرزایی با اعلام این خبر گفت: براساس نامه شماره ۹۳۷۴۳ مورخ ۹۷/۵/۲۸ سازمان مدیربت بحران کشور اسامی استانهای متاثر از حوادث غیر مترقبه مخاطرات طبیعی مانند سرمازدگی، سیل، باد و طوفان، آنفولازا، خشکسالی و زلزله در بخش کشاورزی را اعلام کرد که متاسفانه نام لرستان از فهرست استانهای مشمول خشکسالی حذف گردیده است!


غلامرضا آقا میرزایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان در این مورد به خبرنگار ما گفت: از همان روز اول دریافت نامه حذف نام لرستان از فهرست استان های مشمول خشکسالی، دکتر خادمی استاندار محترم شخصا پیگیر حل موضوع میباشد و مکاتبات متعددی هم تا این لحظه با امضا استاندار محترم و مدیرکل جهاد کشاورزی انجام شده و امیدواریم که به نتیجه برسیم.

آقامیرزایی در جلسه با شهردار و شورای پلدختر اظهار داشت: پروژه های که در شهرستان پلدختر در راستای حذف مخاطرات در حال انجام هستند هر کدام وظیفه ذاتی یک دستگاه از جمله آب منطقه ای، منابع طبیعی، آب و فاضلاب شهری، شهرداری میباشند.

وی افزود: ما دو نوع اعتبار داریم که از محل ماده ۱۰ و۱۲ مدیریت بحران تامین میگردند، اعتباری که  به طور مستقیم به دستگاهها در جهت اجرای پرروژهای مرتبط با بحرانهای پرداخت میگردد و باید از طریق دستگاه های مرتبط بااین پروژه ها پیگیری شود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری عنوان کرد: در بحث مسکن مهر پلدختر منابع طبیعی باید ورود پیدا کند و طرح های آبخیزداری آن را اجرا کند و مسکن و شهرسازی در رابطه با کانالهای آب های سطحی پلدختر اگر تعهد دارد باید نسبت تعهد خود اقدام نماید.

وی بیان کرد: شهرستان پلدختر در فصل تابستان خشکسالی و در زمستان هم سیلاب نصیبش می شود که مسئولان شهرستان باید روی این موضوع کار کنند.

آقا میرزایی درباره امهال وام های کشاورزی گفت: ۶ آیتم مخاطرات وجود دارد که اصل مطلب خشکسالی است و استان لرستان مشمول آن نشده است که استاندار نامه های معتددی نوشته که بتوانیم خشکسالی را برای لرستان بگیریم.

وی تصریح کرد: مصوبه دولت درباره امهال وام های کشاورزی گفته است جرائم و دیر کردها بخشوده شود و اصل وام ها هم امهال شود که در بانک های استان این مشکل را داریم که مصوبه را اشتباه تفسیر کردند که استاندار در حال حل آن هستند.

مدیر کل بحران استانداری لرستان اظهار داشت: در رابطه با خشکسالی علارغم پیگیری های استاندار هنوز به نتیجه نرسیدیم که مشمول مخاطره خشکسالی و امهال تسهیلات شویم والان هم در چهار شهرستان پلدختر، رومشگان، ازنا و الیگودرز این مشکل را داریم که براساس معیارهایی که داشتند نسبت  به سنوات قبل وضعیت بازدهی کشاورزی بخصوص در بحث گندم وجو بسیار پایین بوده است واین چهار شهرستان حتما باید مشمول شوند اما هنوز به نتیجه نرسیدیم وهمه در حال پیگیری هستیم که موضوع را حل کنیم که آخرین وقت آن 30 آذر است اگر در این مدت به نتیجه برسیم قطعا اعلام خواهیم کرد.

آقا میرزایی در پایان خاطر نشان کرد: خواهش من از فرماندار پلدختر این است که یک جلسه با آب منطقه ای لرستان برای دیوار ساحلی پلدختر، معمولان و مسکن مهر داشته باشید تا ورود پیدا کنند چون وظیفه ذاتی این دستگاه است وما هم اعتباری که بیاید با هماهنگی آن را توزیع خواهیم کرد.


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=212

نظرات :

  1. User Avatar
    علیرضا  ـ  در تاریخ : 3 آبان 1397 06:36
    تشکر که اطلاع رسانی شد اما به اطلاع ان مسئولی که گفتند وام ها استمهال شدن برسونید که مردم رو گمراه نکنید

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود