امروز: چهارشنبه، 26 مرداد 1401
پلدخترنیوز » بهداشت، درمان، سلامت » مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد: جمع آوری نامنظم پسماندهای خانگی عامل آلودگی محیطی و انتقال بیماری!

مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد:

مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد: جمع آوری نامنظم پسماندهای خانگی عامل آلودگی محیطی و انتقال بیماری!

کد خبر: 2116
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ستایش دیکوند در خصوص نقش موثر جمع آوری منظم پسماندهای خانگی تاکید و اظهار داشت: با توجه به جمع آوری نامنظم پسماندهای خانگی که سبب ایجاد مناظر نامناسب در سطح محیط می شود و از طرفی سبب آلودگی محیطی می گردد و انتقال عوامل بیماریزا را به دنبال خواهد داشت؛ لذا توجه به این موضوع در این شرایط بیماری کرونا، بیش از پیش دارای اهمیت خواهد بود.

وی با بیان اینکه این موضوع می تواند باعث انتشار عوامل بیماریزا گردد، افزود: انتشار عوامل بیماریزا در گسترش بیماری های روده ای، انگلی و عفونی بسیار تاثیرگذار می باشد. 

مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه در ادامه عنوان کرد: موضوع دیگری که مورد شکایت عمومی قرار دارد، رهاسازی فاضلاب در سطح محیط و ایجاد مانداب در برخی جداول و مناطق شهری است که مانداب ها به عنوان محلی برای رشد و نمو حشرات و جوندگان محسوب شده و سبب انتقال عوامل بیماریزا به ساکنین محل خواهد شد. 

وی همچنین بیان کرد: از رهاسازی ماسک و دستکش های استفاده شده در معابر و خیابان ها بایستی جدا خودداری شود و پس از استفاده لزوما در پلاستیک قرار گرفته و در سطل زباله دربسته دفع گردند. 

دریکوند در پایان با اشاره به فصل بارندگی گفت: از شهروندان و کسبه درخواست می‌شود از دفع زباله ها در جداول خودداری نمایند چرا که این موضوع سبب مسدود شدن جداول و ایجاد مانداب و در نهایت باعث ایجاد مشکلات بهداشتی و زیست محیطی می گردد/ وبدا

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید