امروز: چهارشنبه، 6 مهر 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار ورزشی » برگزاری همایش دوچرخه سواری به مناسبت هفته تربیت بدنی درعصر امروز چهارشنبه

رییس هیئت دوچرخه سواری پلدختر؛

برگزاری همایش دوچرخه سواری به مناسبت هفته تربیت بدنی درعصر امروز چهارشنبه

کد خبر: 211
  • 2
به گزارش پایگاه خبری پلدختر، جودکی نژاد با اعلام این خبر اظهار داشت: این همایش به صورت عمومی و در همه رده های سنی و به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در سطح شهرپلدختر برگزار می شود و مکان شروع نیز ورزشگاه شهید سرمالیان ‌و در ساعت ۱۶:۳۰ عصر خواهد بود.

وی با بیان اینکه این همایش تحت عنوان یادواره شهدای ورزشکار پلدختر به افتخار، یاد و خاطره این عزیزان برگزار می شود،افزود: از آغاز فعالیت هیئت تاکنون چهار همایش با موضوعات مختلف برگزار کرده ایم و این دومین همایش دوچرخه سواری است که به افتخار، یاد و خاطره شهدای ورزشکار پلدختر برگزار می شود و ادای احترامی است به شهدای گرانقدرمان به عنوان قهرمانان واقعی همه مردم والگوی قهرمانان ورزشی.


جودکی نژاد تصریح کرد: با توجه به نام گذاری ۲ آبان ماه به عنوان روز جهانی مبارزه با تغییر اقلیم و به خاطر رابطه بین دوچرخه و محیط زیست این همایش را با حمایت  اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان با شعار "با دوچرخه سواری زندگی خودرا سرسبز کنیم"  برگزار خواهیم کرد.

رییس هیئت دوچرخه سواری پلدختر با تاکید براین نکته که ارتباط مردم پلدختر با ورزش دوچرخه سواری باید چهارفصل ومداوم‌باشد، یادآورشد: متاسفانه خانواده های پلدختری نگاه تفتنی و سرگرم کننده به دوچرخه دارند و فکر می کنند دوچرخه سواری سرگرمی کودکان است لذا پس از اتمام فصل تابستان و اوقات فراغت به بهانه سال تحصیلی و درس و مشق  دوچرخه فرزندان خود را درانباری پارک می کنند و بچه ها را در فصول دیگر سال از لذت های دوچرخه سواری محروم می کنند و اینگونه استعدادهای دوچرخه سواری را درشهرستان به هدر می دهند.

وی ادامه داد: از طرفی  چالشی دیگر که هیئت دوچرخه سواری پلدختر با آن روبرو بوده و در حال رفع آن هستیم، رابطه خود بزرگسالان با دوچرخه سواری است به طوریکه به دلیل همان نگاه سطحی به دوچرخه سواری، بزرگترها فکر می کنند دوچرخه اسباب بازی کودکان و سرگرمی بچه ها در فصل تابستان است و به گونه ایی بحث خجالت و کم رویی بیمارگونه و تحقیر را دربرخورد با دوچرخه سواری بزرگسالان پیش می کشند و خود را از لذت و شادی بخشی این ورزش مفرح و زیبا وسلامتی بخش محروم می کنند.

جودکی نژاد با بیان اینکه هدف هیئت دوچرخه سواری پلدختر وارد کردن دوچرخه و دوچرخه سواری به عنوان یک عنصر ورزشی، تفریحی، زیست محیطی، اجتماعی و... به سطح زندگی روزمره مردم شهرستان است،گفت: با برگزاری همایشات و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی با موضوع دوچرخه و دوچرخه سواری درصدد فرهنگ سازی و عادی کردن این ورزش درهمه رده های سنی و زندگی روزمره مردم پلدخترهستیم تا هم شادابی و نشاط در جامعه جاری شود و هم سطح سلامت و تحرک شهروندان ارتقایابد.

وی همچنین  از اجرای طرح استعداد یابی ورزش دوچرخه سواری در پلدختر طی آینده ایی نزدیک خبردادوگفت: با استعداد یابی به وسیله تمرکز برروی رده های پایه ودانش آموزان علاقه مند قصد داریم دوچرخه سواری پلدختر را به سمت قهرمانی وحرفه ایی برای حضور درمسابقات استانی و کشوری سوق دهیم.

رضا جودکی نژاد با بیان اینکه در این همایش از یکی از پیشکسوتان ورزش پلدختر و همچنین از یک عضو فعال دوچرخه سواری شهرستان تجلیل می کنیم، یادآورشد:  امیدوارم عصر امروز چهارشنبه شاهد حضور پرجنب و جوش و حداکثری همه علاقه مندان دوچرخه سواری در این همایش باشیم.
دسته بندی: اخبار / اخبار ورزشی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید