نایب رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر تاکید کرد: فرماندار قانونا ملزم به ابلاغ رای کمیته انطباق به شورای شهر است

تاریخ انتشار : 27 مهر 1399, 00:00
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز افشار پیری با اشاره به اینکه جلسه شورای شهر مبنی بر استیضاح شهردار رسمیت داشته چون پنج عضو شورا حضور داشته اند اظهار داشت: سه نفر از اعضای شورا بر استیضاح شهردار رای دادند و دو نفر دیگرنه رای منفی دادند و نه مثبت و در رابطه با ماندن یا رفتن شهردار رای ندادند.

وی با اشاره به اینکه چون جلسه کمیته انطباق برگزار شده، فرماندار قانوناَ ملزم و موظف است که رای کمیته انطباق را ابلاغ کند افزود: اگرجلسه کمیته انطباق برگزار نشده بود اعضای شورا شهر در این ۱۴روزی که گذشت کارخود را انجام می دادند اما چون جلسه برگزارشده فرماندار به عنوان رئیس کمیته انطباق وظیفه دارد که رای کمیته را به شورای شهر ابلاغ کند تا شورا هم رای را به شهردار اعلام و شهردار با شهرداری خداحافظی نموده و یکی از کارمندان شهرداری بعنوان سرپرست به جای وی انجام وظیفه کند.

 نایب رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر عنوان کرد: از روز برگزاری جلسه کمیته انطباق فعلا خبری از فرماندار نیست و شورای اسلامی شهر همچنان منتظر ابلاغ رای این کمیته است و تاکنون چندین بار هم به فرماندار مراجعه کردیم اما متاسفانه ایشان شهرداری را درآمپاس قرار داده و خودش هم سکوت اختیار کرده است.

پیری بیان کرد: جلسه شورای شهر مبنی بر استیضاح شهردار برگزارشده و فرماندار برابر قانون نمی تواند رای را تغییر بدهد فقط باید آن را به شورا ابلاغ کند.

 عضو شورای اسلامی شهرپلدختر با بیان اینکه درحال حاضر نیروهای شهرداری دچار سردرگمی شده و برخی ها کارانجام می دهند و برخی دیگر بیخیال کارکردن شده اند تصریح کرد: از فرماندار پلدختر می خواهیم تا با ابلاغ رأی کمیتۀ انطباق مردم و مجموعۀ مدیریت شهری را ازسردرگمی دربیاورد.

 افشار پیری در پایان خاطر نشان کرد: عدم ابلاغ رای کمیته انطباق از طرف فرماندار سبب سردرگمی نیروهای شهرداری از یک طرف و معطل ماندن امورات شهرداری و مراجعان از طرف دیگر شده است/ بالاگریوهلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1990

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود