معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد: توزیع واکسن آنفولانزا فصلی در لرستان مرحله‌بندی است

تاریخ انتشار : 23 مهر 1399, 12:59
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، در این اطلاعیه آمده است:" با توجه به فرارسیدن فصل سرما جهت تامین و حفظ سلامت آحاد جامعه بخصوص گروه‌های پرخطر و آسیب‌پذیر ابتلا به آنفلوانزای فصلی و ضمن تأکید بر اهمیت رعایت موازین بهداشت فردی و بهداشت تنفسی که تأثیر بسزایی در ابتلا و انتقال بیماری آنفلوانزای فصلی، به‌موازات بیماری کووید 19 دارد، این معاونت پیگیر دریافت سهمیه واکسن آنفلوانزای فصلی جهت گروه‌های واجد شرایط تعیین شده می‌باشد".

واکسیناسیون آنفلوانزای فصلی برای واجدین شرایط و اولویت‌های اعلام‌شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کارکنان شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان، کارکنان شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت، خانم‌های باردار، بیماران دچار ضعف سیستم ایمنی (مبتلایان به بدخیمی، گیرندگان پیوند اعضاء، بیماران دیالیزی، مبتلایان به تالاسمی ماژور، هموفیلی و آنمی سیکل سل ) و سالمندان واجد شرایط تعلق خواهد گرفت.

همچنین داشتن پرونده الکترونیک سلامت در نزدیک‌ترین پایگاه سلامت محل سکونت یا خانه بهداشت روستای محل سکونت جهت تزریق واکسن ضروری است و با توجه به اینکه سهمیه واکسن آنفلوانزا به‌صورت تدریجی و مرحله‌بندی شده به استان تخصیص خواهد یافت لذا توزیع و تزریق واکسن آنفلوانزا مطابق اولویت‌های اعلام‌شده خواهد بود.

در صورت مازاد بر مصرف بودن، فروش آزاد در داروخانه‌ها بر اساس اولویت‌ها و فرایندهای تعریف شده خواهد بود.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و جهت به حداقل رساندن احتمال خطر ابتلا در اثر تجمع و ازدحام، کارکنان ارائه‌دهنده خدمات (مراقب سلامت/ بهورز) با تماس تلفنی و تعیین وقت قبلی از شهروندان محترم واجد شرایط دعوت خواهند نمود تا با در دست داشتن کارت ملی به پایگاه سلامت / خانه بهداشت جهت تزریق واکسن مراجعه نمایند.

بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی تزریق واکسن به سایر گروه‌های سنی (غیر از واجدین شرایط اعلام‌شده) توصیه نگردیده است.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1972

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود