اعلام احکام مفسدان اقتصادی در سازمان صمت لرستان

تاریخ انتشار : 8 مهر 1399, 18:21
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ احکام اخلالگران در نظام تولید و متهمان فساد اقتصادی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان، پرونده پتروشیمی اعلام شد.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه ظهر امروز در سی و چهارمین نشست خبری با اصحاب رسانه در رابطه با اعلام احکام جدید دادگاه‌های مفاسد اقتصادی اظهار داشت: مسعود رضا فرزند سعید معاون اداره صمت لرستان به جرم مشارکت در اخلال در نظام تولید و اخذ رشوه به مبلغ 910 میلیون ریال به تحمل8 سال حبس، ضبط مبلغ رشوه، شلاق و انفصال دائم از خدمات دولتی، محسن گودرزی‌ نژاد فرزند محمد آقا به جرم مشارکت در اخلال در نظام تولید به 9 سال حبس تعزیری، جزای نقدی، شلاق و انفصال از خدمات دولتی محکوم شده‌اند.

وی افزود: محسن ناصری گودرزی فرزند محمود نیز به جرم مشارکت در اخلال در نظام تولید به تحمل 7 سال حبس، جزای نقدی، شلاق و انفصال دائم از خدمات دولتی، ناصر شهبازی فرزند نصرت اله کارمند اداره صمت لرستان به تحمل 6 سال حبس، جریمه، شلاق، انفصال از خدمات دولتی و همچنین نادر رادمهر فرزند محمد جعفر کارشناس صنایع پلیمری اداره صمت لرستان به تحمل پنج سال حبس، جزای نقدی، شلاق و انفصال از خدمات دولتی محکوم شده‌‌اند.

به اساس این گزارش یکم بهمن ماه سال 97 به‌ همت سازمان اطلاعات سپاه استان لرستان، باند فساد اداری، اقتصادی و اخلال در نظام تولید در لرستان متلاشی شد و 5 نفر از کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش در پی انهدام این باند فساد اقتصادی در لرستان، معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان، رئیس صنایع غیرفلزی اداره کل صنعت، معدن و تجارت، دو نفر از کارشناسان ارشد صنایع غیرفلزی اداره کل صنعت، معدن و تجارت و معاون صنایع اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بروجرد دستگیر شده بودند.

این افراد دستگیر شده به صاحبان شرکت‌های صوری مجوز خرید مواد اولیه کارخانه‌های پتروشیمی می‌دادند.

صاحبان شرکت‌های صوری و تقلبی با رشوه دادن به افراد دستگیرشده سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان آنها را اغفال و وجود خارجی شرکت صوری خود را تأیید می‌کردند.

متخلفان با مجوزهای صادرشده از سوی سازمان صمت لرستان اقدام به خرید مواد اولیه از پتروشیمی لرستان و دیگر پتروشیمی‌ها در سطح کشور کرده و آنها را با قیمت‌های گزاف در بازار می‌فروختند و در شرایط تحریم در نظام تولید و اقتصاد کشور اختلال ایجاد می‌کردند/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1916

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود