امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان مطرح کرد: مقاومت مردم و بصیرت امام رمز پیروزی ایران در دفاع مقدس

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان مطرح کرد:

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان مطرح کرد: مقاومت مردم و بصیرت امام رمز پیروزی ایران در دفاع مقدس

کد خبر: 1895
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز  سردار مرتضی کشکولی صبح امروز پنجشنبه سوم مهرماه 99 همزمان با چهارمین روز از هفته دفاع مقدس، در یادواره شهدای شهرستان و هفت شهید مداح که در مسجد حضرت امیرالمومنین(ع) پلدختر برگزار شد با اشاره به اینکه مقاومت مردم و بصیرت امام خمینی(ره) رمز پیروزی ملت ایران در دوران دفاع مقدس بوده است اظهار داشت: عنصر برتری ساز در دوران جنگ تحمیلی معنویت بود.

وی با اشاره به اینکه مداحان امروز به مانند زمان جنگ وظیفه وصل مردم به فضای معنوی و جبهه و جنگ را بر عهده دارند افزود: تمامی شعارهای جنگ که توسط مداحان بیان می شد برای رزمندگان یقین حاصل می شد که توسل واقعی انجام شده و معنویت جای کمبود ها را پر خواهد کرد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان با اشاره به اینکه مداحی یک سنت برای تهیج رزمندگان بود عنوان کرد: مداحی نیروهای ما را مستقیما به کربلا وصل کرد، اما نه کربلای زمینی بلکه یک عروج معنوی بود و بر همین اساس ماهیت جنگ برای اولین بار رخ داد و پیروزی خون بر شمشیر تحقق یافت.

وی بیان کرد: تقدس دفاع مقدس از نامتقارن بودن سلاح و نیروهای  کمکی جنگی دشمن و توسل جستن نیروهای کشور به توکل بر خدا و استفاده از نیروهای مداحی برای بالا کشاندن روحیه شروع شد.

کشکولی با اشاره به اینکه عاشورا با دوران دفاع مقدس تکرار و روح معنویت در مردم کشور بیدار شد، گفت: شعار خون بر شمشیر امام حرف سیاسی نبود و در جنگ هشت ساله این شعار به اثبات رسید.

وی با اشاره به حضور نیروهای ایران به توصیه دینی و برای دفاع از تمامیت ارضی آمده  تصریح کرد: بین سرداران و فرمانده هان و سربازان اخوت و برادری حاکم بود نه مراتب نظامی و برخوردهای نظامی در بین آنها رایج نبود و همه برای دفاع از ارزشها و نوامیس آمده و چیزی برای خود نمیخواستند و این حقیقت  در وصیت نامه های آنان نیز  مشهود است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با اشاره به تقدس عدد ۴۰ در اسلام و مذاهب مختلف خاطر نشان کرد: یادواره شهدای شهرستان پلدختر و ۷ شهید مداح آن با ساگرد چهلمین انقلاب اسلامی همزمان شده است.  

 سردار کشکولی در خصوص تقدس عدد چهل گفت: رسول اکرم (ص) هر کس چهل روز خود را برای خدا خالص کند چشمه های حکمت از قلب او به لسان او سرازیر شود

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با اشاره به اینکه رژیم سفاک با پشتیبانی بیش از 40 کشور به ایران حمله و یک فقید عالی قدر و سالک تنها با مردم مرید و عاشق خود وارد یک نبرد نامتقارن شد؛ اظهار داشت: عراق تنها از لحاظ مالی و نظامی  پشتیبانی نداشت بلکه از حمایت سازمان های بین المللی نیز برخودار بود.

وی با اشاره به اینکه از شش روز ابتدایی جنگ به عنوان متجاوز عمل نمود اما در قطعنامه به این اشغال و تجاوز اشاره ای نشده بود افزود: دشمنان قصد داشتند نور عدالتخواهی را در این کشور خاموش نمایند و خواست خدا این بود که این نور کاملتر شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان عنوان کرد: امام راحل در بین مذاکره ذلت بار و مقاومت خونین، مقاومت خونین را انتخاب کرد و مردم با دیدن تبیض آشکار و جنگ تحمیلی نامتعادل را مشاهده کردند پای کار آمدند.

وی با اشاره به گفته‌ی رهبری که جمهوری اسلامی چیزی جز مردم ایران نیست و هر چه هست مردم می باشند بیان کرد: بر اساس نظریه های نظامی ایران قدرت شرکت در این جنگ را به هیچ وجه نداشت و از لحاظ سلاح، نیرو و تجهیزات قابل مقایسه نبود، اما اتفاقی افتاد که پیش بینی و معادلات را بهم زد و آن حادثه توکل بر خدا بود.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید