فرزند پلدختر نماینده ایران در کنفرانس خلع سلاح ژنو

تاریخ انتشار : 28 شهریور 1399, 21:12
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ نبی آزادی رایزن سیاسی نمایندگی دائم ایران در ژنو، پنجشنبه ۲۷ ام شهریور ماه جاری در پاسخ به گفته های سفیر آمریکا در کنفرانس خلع سلاح مبنی بر تلاش واشنگتن برای ادامه تحریم های تسلیحاتی علیه ایران و ادعای حمایت ایران از تروریسم اظهار داشت: نگاهی به اظهارات و اعترافات مقامات رسمی آمریکا روشن می کند که چه کسی حامی تروریسم است.

وی با اشاره به سخنان هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا و دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور درباره ایجاد القاعده و داعش افزود: آمریکا حامی اصلی تروریسم دولتی است. 

نماینده دائم  ایران در ژنو  با هشدار نسبت به تهدیدات مکرر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر توسل به زور علیه ایران، عنوان کرد:چنین اظهارات تحریک آمیزی را نقض اصول بنیادین مندرج در منشور ملل متحد بویژه ماده 2 در خصوص ممنوعیت تهدید یا استفاده از زور و تهدید جدی صلح و امنیت بین المللی دانسته  و نسبت به عواقب خطرناک سیاست های غیرمسئولانه و اقدامات غیر قانونی آمریکا هشدار داد.

وی با برشمردن پیامدهای منفی رویکرد یک جانبه گرایانه سیاست خارجی آمریکا بر نهادهای بین المللی از جمله کنفرانس خلع سلاح و تلاش آن کشور برای نابودی نهادهای چندجانبه و بی اعتبار کردن سازمان ملل از جمله تلاش مذبوحانه برای از بین بردن قطعنامه 2231 شورای امنیت و فروپاشی برجام بیان کرد: این تلاش ها به دلیل بی اعتبار و غیرقانونی بودن اقدام آمریکا از سوی شورای امنیت با شکست مواجه گردید. 

 آزادی گفت: ایران در دفاع مشروع از ملت، حاکمیت، تمامیت ارضی و تامین منافع ملی ایران در برابر هرگونه تجاوز اعلام کرد لحظه ای درنگ نخواهد کرد. 

رایزن سیاسی و نماینده دائم ایران در ژنو  در پاسخ به اظهارات نماینده عربستان بر لزوم همکاری کامل این کشور با آژانس بین المللی انرژی اتمی و شفاف سازی در مورد اهداف و ابعاد برنامه هسته ای این کشور تاکید و تصریح کرد: از مقامات این کشور درخواست میکنیم  تا جنگ و خونریزی علیه مردم بی گناه یمن را متوقف نمایند.

گفتنی است نبی آزادی از فرزندان شایسته شهرستان پلدختر و اهل روستای بن لار است که روز پنجشنبه ۲۷ شهریورماه سالجاری به عنوان نماینده دائم ایران در کنفرانس خلع سلاح جهانی سازمان ملل در ژنو حضور داشت.

کنفرانس سه روزه خلع سلاح از تاریخ  چهارشنبه ۲۶ شهریورماه ۹۹ در ژنو آغاز و امروز جمعه ۲۸ شهریور به پایان رسید/ ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1877

نظرات :

  1. User Avatar
    زینب  ـ  در تاریخ : 1 مهر 1399 21:21
    ایشالا همیشه موفقیت هاتو ببینیم عمو نبی

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود