امروز: شنبه، 8 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد: مدارس در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، پلمب می‌شوند

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد:

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد: مدارس در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، پلمب می‌شوند

کد خبر: 1861
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ مریم کوشکی در تشریح این خبر اظهار داشت: پروتکل های ۲۰ گانه ای برای مدارس استان در نظر گرفته شده و تیم های پایش گر متشکل از کارشناسان مراقبت سلامت و آموزش و پرورش نسبت به بررسی رعایت این دستورات فعال می شوند.

وی افزود: بازرسی تیم های پایش گر از مدارس استان به صورت مستمر و سخت گیرانه ادامه دارد و در صورت مشاهده هرگونه کم کاری، با متخلفان برخورد خواهد شد.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: فهرستی از ضروریات مقابله با کرونا در مدارس تهیه شده و چنانچه حتی یک مورد از آن رعایت نشود از ادامه فعالیت آموزشگاه ممانعت خواهد شد.

کوشکی تصریح کرد: بر این اساس مدارس باید مصرف دست کم یک هفته ماسک و مواد ضدعفونی را ذخیره داشته باشند و موظف هستند ماسک بهداشتی را در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

وی ادامه داد: رعایت فاصله اجتماعی در کلاس به اندازه دست کم یک متر از چهار طرف برای هر دانش آموز ضروری است  و گندزدایی سطوح و سرویس های بهداشتی نیز باید مستمر انجام شود.

وی با تاکید بر غربالگری مداوم کادر آموزش و دانش آموزان یادآور شد: سلامت محیط آموزش مهمترین هدف دانشگاه علوم پزشکی است که در جلسه با معاون آموزش و پرورش استان نیز راهکارهای لازم برای تحقق  و رعایت شیوه نامه های بهداشتی بررسی شده که اجرای آن با جدیت توسط هر ۲ دستگاه دنبال می شود.

سال تحصیلی جدید با حضور ۳۶۰ هزار دانش‌آموز در پنج هزار و ۳۰۰ مدرسه لرستان آغاز شده  و این استان هم اکنون در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار دارد/ ایرنا

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید