امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار فرهنگی هنری » پلدختر در بین ۱۲۹ شهر خلاق فرهنگ و هنر کشور

طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور

پلدختر در بین ۱۲۹ شهر خلاق فرهنگ و هنر کشور

کد خبر: 1846
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز به نقل از دبیرخانه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر؛ ابراهیم حیدری از داوری آثار دریافتی و انتخاب شهرهای مرحله نهایی از میان ۳۶۷ شهر مشارکت کننده در این طرح خبر داد.

وی افزود: پس از اعلام فراخوان در تابستان ۱۳۹۸ و اعلام آمادگی ۳۶۷ شهر برای مشارکت در این طرح. کارگاه های آموزشی برنامه نویسی فرهنگی و هنری با حضور نمایندگان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شهرداری هر شهر و رئیس انجمن فرهنگی و هنری همه شهرهای شرکت کننده در ۳۱ مرکز استان با بیش از ۲۴۰۰ساعت برای ۱۲۰۰ نفر برگزار شد.

حیدری عنوان کرد: پس از برگزاری کارگاه ها، شهرها برنامه های خود را همراه با مستندات به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال کردند که پس از چند مرحله داوری ۱۲۹ شهر در نه حوزه موضوعی به مرحله نهایی راه یافتند.

بر اساس این گزارش، ۱۷ شهر در حوزه موضوعی موسیقی، ۲۷ شهر در حوزه موضوعی ادبیات، ۱۸ شهر در حوزه موضوعی صنایع دستی و سنتی، ۳ شهر در حوزه موضوعی چاپ و بسته بندی، ۸ شهر در حوزه موضوعی مد و لباس، ۱۰ شهر در حوزه موضوعی سینما، ۲۲ شهر در حوزه موضوعی هنرهای تجسمی، ۴ شهر در حوزه موضوعی رسانه و مطبوعات و ۲۰ شهر در حوزه موضوعی هنرهای نمایشی به مرحله نهایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر راه یافتند که شهرهای پلدختر، دورود و الیگودرز از استان لرستان به ترتیب در حوزه های موضوعی موسیقی، ادبیات و هنرهای نمایشی در بین ۱۲۹ شهر برتر کشور در این طرح حضور دارند.

لازم به ذکر است که پیش تر نیز شهرهای خرم آباد و کوهدشت لرستان در بین کاندیداهای نهایی طرح شهرهای دوستدار کتاب کشور قرار گرفتند.

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید