امروز: پنج شنبه، 11 خرداد 1402
پلدخترنیوز » ایثار و شهادت » حال و هوای متفاوت محرم در پلدختر

حال و هوای متفاوت محرم در پلدختر

حال و هوای متفاوت محرم در پلدختر

کد خبر: 1809
  • 6
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ این روزها با وجود اوضاع ویژه کرونایی و تحت الشعاع قرار گرفتن اجرای آیین های مذهبی و اجتماعی، کوچه پس کوچه های شهر پلدختر در سوگ سالار شهیدان لباس عزاداری بر تن کرده است.

محرم امسال در حالی دلها عزادار و خیمه نشین اباعبدالله الحسین (ع) شده که اجرای مراسمات کاملا منطبق بر اصول و پروتکل های بهداشتی و برای پیشگیری از شیوع کرونا برگزار می شود.

حجت الاسلام علی صیادی رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان پلدختر در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ در خصوص برگزاری مراسم و هییت های فعال امسال، اظهار داشت: 125 هیات مذهبی ثبت شده در سامانه طوبی در سطح شهرستان پلدختر داریم که با توجه به شرایط کرونایی پیش آمده تعدادی از این هیات ها برنامه هرساله خود را اجرا نخواهند کرد

وی با توصیه بر اینکه  هیئت ها  با تاسی جستن  از ابا عبدالله الحسین  و با توجه به بصیرت حسینی خود عمل نمایند، افزود: پروتکل ها و ضوابط در نظر گرفته شده جهت پیشگیری از کرونا را  بایستی رعایت  نمود تا محرم به یاد ماندنی و به دور از هرگوته مخاطره برای سلامت شهروندان در سطح شهرستان رقم خورد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان با اشاره به اینکه بسیاری از هیات ها مانند سالهای گذشته نذورات خود را داشته عنوان کرد: امسال  با توجه به مصوبات جلسات برگزار شده با مسئولین هیات ها و تاکیدات لازم پخش آن به صورت خشک و بسته بندی مناسب بایستی انجام شود.

محرم صادقی مسئول هیئت زنجیرزنی یاران حسین(ع) نحوه ی برگزاری مراسمات امسال این هیئت  را اینگونه بیان کرد: هیئت یاران حسین(ع) با توجه به شیوع کرونا امسال محدودیت تعداد نفرات و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و با حداقل افراد در محدوده ی مشخص برنامه های خود را اجرا می کند.

فضل اله بابایی مسئول هیئت سینه زنی جوانان ثارالله در خصوص شیوه ی  برنامه های  امسال این هیئت در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: مطابق سخنان مقام معظم رهبری و بنا بر پروتکل های معرفی شده  از سوی ستاد ملی کرونا امسال  هیئت سینه زنی جوانان ثارالله برنامه های دهه ی اول محرم  خود را با محدودیت های کرونایی و رعایت توصیه های بهداشتی  اجرا میکند.

برگزاری مراسمات در فضای باز

احسان بابایی مسئول هئیت خدام المهدی(عج) روستای شهدای سراب حمام پلدختر با اشاره به اینکه سالهای گذشته در مسجد امام حسن برنامه ها برگزار شده گفت: امسال با توجه به فرمایشات رهبری و  تاکید مسئولین بهداشتی بر اجرای برنامه ها در فضای باز  به دلیل شرایط کرونایی از شب اول محرم برنامه های هیئت در فضای باز و با رعایت کامل پروتکل ها بهداشتی اجرا می شود.

وی به انجام  ضدعفونی محل نشستن افراد اشاره و اظهار داشت: کفش های افراد  نیز ضدعفونی و برای ورود به هر شخص ماسک تحویل داده می شود

وی با تاکید بر رعایت کامل اصول بهداشتی از سوی جوانان هئیت افزود: پذیرایی در قالب پک و بسته های کاملا بهداشتی بین عزاداران حسینی توزیع می شود.

صمصام بستاکچی از پرسنل کادر درمان و متولیان هیئت احباب الحسین(ع) به اجرای عزاداری پرشور محرم با احتساب پروتکل های بهداشتی از سوی این هئیت  اشاره و تصریح کرد: امیدواریم عزاداران عزیز پلدختری  با حفظ فاصله اجتماعی  و رعایت موازین بهداشتی محرمی به دور از شیوع کرونا و در سلامت کامل داشته باشیم

حمزه بستاکچی از دیگر متولیان هیئت احباب الحسین(ع) پلدختر به پلدخترنیوز گفت: از عزاداران عزیز انتظار داریم با ماسک وارد هیئت شوند.

حسین پورنصیر مسئول هیئت جانثاران حسین(ع) پلدختر در خصوص پوشیدن ماسک به عزاداران حسینی  تاکید کرده و گفت: به عنوان خادم و خدمتگزار مردم در این هیئت انتظار دارم امسال برای حفظ سلامتی خود، فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند

گسترش فرهنگ عاشورایی در کسوت مدافعان سلامت  

امیر مظفری از اعضای هیئت امنای هئیت سینه زنی انصارالمهدی(عج) با اشاره به شرایط کرونایی موجود، به خبرنگار ما گفت: این هیئت امسال تصمیم گرفته نذورات خود را در قالب ۲ هزار بسته فرهنگی حاوی ماسک و متن  زیارت عاشورا  در دهه ی اول محرم  بین همشهریان توزیع نماید.

حسین جان، امسال هم آمده ایم گرچه با رنگ و لعابی متفاوت و این بار در کسوتِ مدافعان سلامت، آمده ایم تا بگوییم ای حسین به حرمت حفظ سلامت شیعیانت محدودیت ها را تحت هر شرایطی  پذیرفته ایم

آمده ایم تا بر اساس رهنمودهای رهبر فرزانه معیار عزاداریهایمان امسال آن چیزی باشد که کارشناسان بهداشت به ما می گویند و آنچه مسئولین و مدافعان سلامت از ما میخواهند، چون رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از هرگونه اجرای مراسم در فضای بسته در عمل به آن اقدام کنیم و بگوییم از ما بر تو و محرم تو ای حسینِ فاطمه ای کشتی نجات تا به ابد سلام...

دسته بندی: ایثار و شهادت
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید