امروز: چهارشنبه، 5 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » نماینده ولی فقیه در لرستان مطرح کرد: مردم از برخی انتصابات و استخدام‌های ادارات استان ناراحت هستند

نماینده ولی فقیه در لرستان مطرح کرد:

نماینده ولی فقیه در لرستان مطرح کرد: مردم از برخی انتصابات و استخدام‌های ادارات استان ناراحت هستند

کد خبر: 1808
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با استاندار و جمعی از معاونان استانداری لرستان که در دفتر نماینده ولی فقیه به مناسبت هفته دولت برگزار شد با بیان اینکه در جمهوری اسلامی زندگی همیشه در حال حرکت است اظهار داشت: در سراسر کشور به صورت روزانه طرح‌هایی در حال افتتاح است که نشان دهنده این است که مجموعه‌ای که در نظام اسلامی در سایه نیروی انسانی در حال خدمات رسانی هستند و این خدمات شگفت انگیز جمهوری اسلامی قابل تقدیر است.
 
وی افزود: با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی دولت هستیم و هفته دولت امسال در واقع هفته ارزیابی عملکرد یکساله است، نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرده که در یکسال باقی مانده  دولت که زمان کمی نیست باید طرح‌ها و مسائل مهم استان اولویت بندی و پیگیری شوند.

نماینده  ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه کلید قفل اشتغال  تولید است عنوان کرد: در حال حاضر مسئله اصلی کشور بحث اقتصاد  فرهنگ است و همچنین طبقات ضعیف جامعه دارای مشکلاتی هستند که راه علاج آن تولید و اشتغال است  که با برنامه و عمل جهادی  می‌توان  قفل اشتغال کشور را باز کرد.

وی با بیان اینکه  علاوه بر درآمد حاصل از نفت می‌شود با برخی فعالیت‌های اقتصادی بخش‌های دیگر اقتصاد را به تحرک وادار کنیم  بیان کرد: در استان لرستان ظرفیت‌های بسیار خوبی برای جهش تولید و باز کردن قفل اشتغال استان وجود دارد در همین راستا در بخش مسکن، کشاورزی و استفاده از نیروهای جوان  را می‌توانستیم به عنوان ظرفیت برای باز کردن قفل اشتغال استان استفاده کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: در یکسال باقی مانده دولت که فرصت طلایی است می‌توان با یک تیم توانا و چابک و نیروهای جدید اقدامات بسیار خوبی انجام داده شود و تمام افرادی که در این زمینه ورود پیدا می‌کنند رزمندگان جنگ اقتصادی هستند چراکه در حال حاضر درگیر جنگ اقتصادی به فرماندهی رئیس خزانه داری آمریکا است.

وی تصریح کرد: نگاه ویژه به بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط به عنوان رکن اصلی اقتصاد مقاومتی می‌تواند سبب تحرک و تحول در اقتصاد کشور و استان لرستان  شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به مولفه‌های نامگذاری سال‌ها به عنوان جهش تولید و رونق تولید خاطر نشان کرد: نیروی انسانی جوان و تحصیل‌کرده و پای کار، سرمایه، فناوری و مدیریت اقتصادی از جمله مهمترین مولفه‌های نامگذاری سال‌های اخیر به عنوان جهش تولید و رونق تولید است.

وی اظهار داشت: در مدیریت اقتصادی باید با دقت، حساسیت و برنامه‌ریزی بیشتری پیش رفت تا بتوانیم مشکلات و موانع جهش تولید کاهش پیدا کند و همچنین برای تامین عدالت اجتماعی و ریشه کن کردن فقر در استان باید مدیریت اقتصادی را به گونه‌ای طراحی کنیم که در ریشه کن کردن مسئله فقر و ایجاد شغل و تولید مردم احساس رضایت کنند.
 
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: در مسئله فرهنگ شکی نیست مورد تهاجم دشمنان هستیم چراکه دشمنان می‌دانند عملیات نظامی برای آنها خسارت زیادی دارد برهمین اساس با تهاجم فرهنگی بر ذهن و افکار جوانان کشور تاثیر می‌گذارند درهمین راستا دستگاه‌های فرهنگی همچون سازمان تبلیغات، آموزش و پرورش، ارشاد و دانشگاهها با همکاری صدا و سیما و سایر دستگاه‌ها با حساسیت بیشتری برنامه‌های دشمنان را رصد و تاثیر گذاری مثبت خودشان را اجرا کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: جهت پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی در برخی محلات دستگاه‌های فرهنگی استان با همکاری نخبگان، جامعه شناسان، روانشناسان  باید علت این آسیب‌ها را ریشه یابی و برای حل آنها راه حل پیدا کنند.

وی بیان کرد: متاسفانه شورای فرهنگ عمومی در استان لرستان آن شورایی نیست که بتواند معضلات اجتماعی استان را حل کند چرا که نگاه اداری به این موضوع وجود دارد بنابراین نمی‌تواند مشکلات را به صورت پژوهشی و تحقیقی حل کند از این رو باید از ظرفیت نخبگان استان به عنوان راهنمایی که می‌توانند آسیب‌های اجتماعی را حل کنند، استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به اهمیت حجاب گفت: از مسئله حجاب به عنوان امری شرعی و قانونی در دستگاه‌های دولتی باید حمایت و مراقبت کرد و همچنین رعایت موازین دینی و ظواهر مذهبی در دستگاه‌ها دولتی باید دیده شود.

وی تصریح کرد: مردم از تبعیض و تفاوت‌های بدون ملاک در انتصابات و استخدام‌ها در برخی از ادارات استان بسیار ناراحت هستند بنابراین شایسته است با این موضوع به صورت ویژه برخورد شود/ تسنیم

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید