امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت حوادث » خودروهای آسیب دیده از سیل پلدختر در پارکینگ بلاتکلیفی و مالکان دلخوش به جبران خسارات وارده

خودروهای آسیب دیده از سیل پلدختر

خودروهای آسیب دیده از سیل پلدختر در پارکینگ بلاتکلیفی و مالکان دلخوش به جبران خسارات وارده

کد خبر: 1800
  • 5
سیل خروشان فروردین ماه 98 سفره‌های هفت‌سین پلدختر را به گِل نشاند. باران‌های سیل‌آسا در تعطیلات نوروز 98، سیل را مهمان ناخوانده پل‌دختری‌ها و جز سین ناخوانده قرار داد و مردم دار و ندارشان را در سیلاب از دست دادند. سیل ویرانگرآنچه پیش رویش بود را از بیخ کند و با خود برد. سیلی که راهزن عمر بود و غارتگر مال و مردم علاوه بر خانه و زندگی خود، منبع‌های درآمد و حاصل دسترنج و تلاش خود را در یک‌چشم بر هم زدن از دست دادند. 
 
بعد از گذشت بیش از 21 ماه از سیلاب هنوز خسارات وارده به ماشین آلات تعیین تکلیف نشده اند و ماشین آلات در پارکینگ بلاتکلیفی متوقف شده اند. در سیل98 بیش از 700 خودرو سبک و سنگین آسیب دیدند که از این تعداد بیش از 95 درصد آنها شخصی هستند و تعداد ناچیزی از این خودروها بیمه داشتند.

شهروندانی هستند که چهره مخرب سیل را با آسیب دیدن خودروها در زندگی خود دیده اند که میطلبد هرچه سریعتر وضعیت آنها تعیین تکلیف شود چرا که  بسیاری از این افراد از خودرو به عنوان وسیله ای برای امرار معاش استفاده می کردند و برخی نیز خودروی خود را با تسهیلات دریافت کرده اند و امروز برای پرداخت تسهیلات آن با مشکل مواجه شده اند.

برخی از صاحبان خودروهای آسیب دیده در سیل اخیر بیکار و خانه‌نشین شده و برخی به شهرهای صنعتی مهاجرت کرده اند تا بتوانند زندگی کنند و خودروهای آنها بعد از 21 ماه هنوز در پارکینگ بلا‎تکلیفی قرار دارند و این در حالیست که در سیل فروردین ماه 98 شیراز، چند روز بعد از این اتفاق دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس بر رسیدگی خارج از نوبت و ویژه به حل مشکلات سیل زدگان تاکید کرد و گفت: بررسی‌های کارشناسی برای 210 خودرو خسارت دیده در این حادثه به اتمام رسیده و رایزنی‌های لازم انجام شده است. هماهنگی لازم با بیمه‌ها انجام شده تا هزینه خورروهای مشمول بیمه پرداخت شود و در مورد مابقی خودروهایی که شامل بیمه نیستند توسط دولت در اسرع وقت انجام می‌شود. ( کد خبر :98010702041 – چهارشنبه 7 فروردین 98)

مهرماه 98 صفی خانی رییس وقت سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفته بود: پیگیری هایی صورت گرفته و مقرر شده در مرحله نخست 100 دستگاه خودرو به وزارت صمت معرفی شوند که بر اساس تصمیم های اولیه این افراد خسارتی دریافت نمی کنند بلکه خودروهای آنها تعویض می شود. شرایط انتخاب ۱۰۰ نفر برای مرحله اول باید با هماهنگی استان تعیین شود که خسارت 100 درصدی خودرو یکی از شرایط احتمالی این اولویت بندی است. وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای خواستار معرفی 100نفر شده اما قول مطلقی نداده است و ۱۰۰ خودروی آسیب دیده با نظارت استاندار لرستان و هماهنگی نماینده وی انتخاب و برای تصمیم گیری نهایی به وزارت صمت معرفی خواهند شد.( کد خبر: 83487122 - 2 مهر 1398 )

با گذشت بیش از ده ماه، صحبتهای رییس سازمان صمت لرستان در حد حرف باقی مانده و هنوز خودروهای آسیب دیده تعیین تکلیف نشده اند و مالکان خودروها به جبران خسارات دل خوش کرده اند. بهرحال امیدواریم  مسئولان استان با چانه زنی و رایزنی، مسئولان کشوری را مجاب نمایند که خسارات وارده شده به تمامی خودروهای سبک و سنگین در سیل 98 را به صاحبان آنها پرداخت نمایند


مجتبی پسند/ سردبیر پایگاه خبری پلدخترنیوز
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید