معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان خبر داد: آمادگی ۴۱ هزار و ۱۱۷ داوطلب لرستانی برای شرکت در آزمون سراسری

تاریخ انتشار : 27 مرداد 1399, 16:44
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ احسان رشیدیان در تشریح این خبر اظهار داشت: این داوطلبان در حوزه های آموزش و پرورش، دانشگاه لرستان، دانشکده فنی و حرفه ای و دانشکده آیت الله بروجردی حضور خواهند یافت.

وی افزود: کل داوطلبان حوزه های دانشگاه های استان ۱۴ هزار و ۲۵۱ نفر و داوطلبان حوزه های آموزش و پرورش ۲۶ هزار و ۸۶۶ نفر هستند.

وی با بیان اینکه آزمون سراسری امسال طی چهار روز از ۲۹ مرداد ماه جاری تا یکم شهریورماه برگزار خواهد شد ادامه داد: مجموع شرکت کنندگان در رشته هنر یک هزار و ۹۵۱ نفر است که روز چهارشنبه ۲۹ مردادماه در آزمون سراسری شرکت خواهند کرد.

رشیدیان عنوان کرد: تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی و فنی در این استان ۲ هزار و۳۳۷ نفر و تعداد داوطلبان رشته علوم انسانی ۱۱ هزار و ۳۱ نفر است.

وی با بیان اینکه تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی در سطح استان ۲۱ هزار و ۶۶۵ نفر  و تعداد داوطلبان رشته زبان های خارجی چهار هزار و ۱۵۳ نفر است تصریح کرد: از مجموع داوطلبان کنکور سراسری در استان لرستان ۵۸ درصد آقایان و ۴۲ درصد خانم ها هستند.

رشیدیان بر رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در برگزاری ازمون سراسری تاکید کرد و گفت: مهمترین بحث در برگزاری آزمون سراسری امسال ایمنی آزمون و رعایت پروتکل های بهداشتی است/ ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1787

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود