مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان مطرح کرد: رسیدگی کمتر به بخشی از خسارات سیلاب/ ۲۰ تا ۳۰ درصد پروژه ها به سبب کسری اعتبار باقی مانده است

تاریخ انتشار : 8 مرداد 1399, 16:21
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، مهدی پازوکی ظهر امروز در جلسه ساماندهی روستاهای سیل زده این شهرستان که در سالن جلسات شهدای فرمانداری برگزار شد با بیان اینکه سیلاب فروردین ماه 98بیش از 10 میلیارد تومان به بخش های مختلف استان لرستان وارد کرده اظهار داشت: بخشهایی مثل زیرساختها،کشاورزی ،مسکن، زراعت، خدمات وراهها وارد شده که علی رغم همه محدودیت های دولت اعتباری بالغ بر سه هزار و 500 میلیارد تومان تامین شد که دو هزار و 300 میلیارد به بخش های کشاورزی، مسکن و بخش خصوصی پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه هزار و 200 میلیارد تومان بابت بازسازی خسارات ناشی از سیل به بخش زیرساخت پرداخت شد افزود: در استان لرستان بالغ بر 35 هزار واحد مسکونی تعمیری و احداثی وجود داشت که 13هزار واحد احداثی و 22 هزار واحد آن تعمیری است که کار بازسازی آنها انجام شد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به اینکه دولت تا جایی که در توان داشت خسارات ناشی از سیل را پرداخت کرده عنوان کرد: بخشی از خسارتها به سبب محدودیتها کمتر رسیدگی شده که با تلاش استاندار و معاونان آن داشتند پیشنهاد دادند که بتوانیم از اعتبارات کشور برای جبران خسارت زیرساخت ها استفاده شود

وی بیان کرد: 20 تا 30 درصد پروژه ها به سبب کسری اعتبار باقی مانده که قرار است با پیگیری استاندار از منابع دیگر تامین شود تا پروژه ها تعطیل نشود و قبل از بارندگی های سال جاری به اتمام برسند و دغدغه ای برای بارندگی های امسال نداشته باشیم.

پازوکی با اشاره به اینکه از مردم انتظار داریم که با همدلی،همیت و همکاری در کنار مسئولان باشند تا خسارات ناشی از سیل جبران بشود گفت: همه مسئولان در بازسازی مناطق سیل زده تلاش کرده که امیدوارم پروژه های نیمه کاره هم تا قبل فصل بارندگی به اتمام برسند.

وی تصریح کرد:بیش از هزار ور148 پروژه در بخش زیرساخت استان پیش بینی شده بود که استان به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده بود و همه مدیران و دستگاه ها مشغول بازسازی بودند تا بازسازیها به نحو احسن انجام و به اتمام برسد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان خاطر نشان کرد: برای حل مشکل دو روستای سیل زده «ملاوی و گوه مهدی» مصوب شد که بخشی از زمینهای روستای سراب حمام به این روستا الحاق شود وبر اساس ضوابط و مقرراتی که مربوط به افزایش محدوده روستاها و ضوابط طرح های هادی بوده، بنیاد مسکن توافق ‌کرده تا این منطقه به روستا الحاق و مشکل بازسازی خسارات ناشی از سیلاب ۹۸ برای این دو روستا حل شود.

پازوکی یادآور شد: با حل مشکل دو روستای سیل زده ملاوی و گوه مهدی بحث بازسازی خسارات ناشی از سیل در شهرستان پلدختر به اتمام می رسد.


گزارش از: فیروزه حاتمی


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1720

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود