رئیس اتاق اصناف لرستان تاکید کرد: افزایش اجاره‌ بها در استان فقط تا سقف ۱۵ درصد مجاز است

تاریخ انتشار : 1 مرداد 1399, 20:28
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ منوچهر اسبکوه در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به افزایش نرخ اجاره بها، موضوع سقف افزایش ها مطرح شد که در استان لرستان سقف افزایش اجاره بها ۱۵ درصد تعیین شده و اگر موجری بیش از این مقدار از مستاجر طلب کند تخلف است.

وی افزود: مشاورین املاک برای انعقاد قراردادها ملزم به رعایت این مصوبه هستند و افزایش اجاره بها بیش از ۱۵ درصد تخلف محسوب می شود و دستگاه قضایی برخورد می کند.

رئیس اتاق اصناف لرستان عنوان کرد: این مصوبه تا سه ماه بعد از پایان کرونا ادامه خواهد داشت و همچنین تمدید قرارداد مستاجران نیز طبق همین مصوبه صورت می گیرد.

اسبکوه گفت: اقدامات لازم برای اجرا شدن این مصوبه انجام شده و به زودی این برنامه در استان لرستان اجرا می شود.

وی با اشاره به خسارت تالارها تصریح کرد: در پی شیوع کرونا، صاحبان تالارها بیشترین خسارت را متحمل شدند به طوری که هر کدام از تالارها بین ۱۰ تا ۱۵ نفر کارگر و نیرو دارند که حدود پنج ماه است فعالیت و درآمدی ندارند که ضروری است به این صنف توجه شود.

رئیس اتاق اصناف لرستان بیان کرد: با توجه به این که اعلام شد در سامانه برای دریافت تسهیلات خسارت ناشی از کرونا ثبت نام کنند، اما شرایطی وجود دارد که شامل برخی از این افراد نمی شود.

وی با اشاره به این که ۸۵ درصد واحدهای صنفی مستاجر هستند یادآور شد: واحدهای صنفی زیادی با شیوع کرونا خسارت دیدند و این در حالی بود که برخی از این واحدها در سیل سال گذشته نیز دچار خسارت شده بودند.

اسبکوه خاطرنشان کرد: تسریع در روند پرداخت تسهیلات به واحدهای متضرر برای ادامه فعالیت ضروی است و باید تلاش کرد تا این واحدها دوباره بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند/ سفیرافلاکلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1696

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود