امروز: سه شنبه، 25 مرداد 1401
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت ورزشی » حال ناخوش و وضعیت اسفبار چمن مجموعه ورزشی شهید سرمالیان پلدختر

وضعیت اسفبار چمن مجموعه ورزشی شهید سرمالیان پلدختر

حال ناخوش و وضعیت اسفبار چمن مجموعه ورزشی شهید سرمالیان پلدختر

کد خبر: 1692
  • 10
ورزش یکی از مهم‌ترین نیازمندی های روحی جوانان است چرا که از بروز بسیاری از مشکلات و آسیب‌ های اجتماعی جلوگیری می‌کند. بدون تردید ورزش، یکی از موضوعات با اهمیت هر جامعه به شمار می آید و تعداد بی شماری از افراد بخشی از وقت خود را بدان اختصاص می دهند. یکی از ورزش هایی که طرفدار زیادی را به خود اختصاص داده است ورزش فوتبال است.

بیکاری، عدم اشتغال مناسب و بعضاً روی آوردن به شغل‌های کاذب میتواند جوانان را به سوی اعتیاد و دیگر ناهنجاری‌های اجتماعی سوق دهد و این ورزش است که جلوی همه این ضرر و زیان‌ها را به واسطه اعتیاد و جرائم دیگر را می‌گیرد. ورزش سبب افزایش توانایی جسمی، روحی و بهترین عامل بازدارنده از آسیب های اجتماعی است.

درد دل‌های ورزشکاران پلدختری مثنوی هزار من است که اگر قرار به انتشار باشد صفحات فراوان نشریات را پر می‌کند. شهر پلدختر با وجود اینکه از جوانان علاقمند به رشته فوتبال برخوردار است اما متاسفانه بیش از یکسال است که زمین چمن این شهر به حال خود رها شده و از وضعیت نامناسبی برخوردار می باشد.

موضوعی که فوتبالیست های شهر پلدختر را نگران، ناراحت و حتی ناامید کرده، وضعیت نابسامان چمن تنها استادیوم ورزشی شهر پلدختر است و همین خرابی چمن باعث شده تا فوتبالیست‌های این شهر محل مناسبی برای برگزاری مسابقات و تمرینات خود در اختیار نداشته باشند و از مسابقات دور بمانند. روند بازسازی مجموعه ورزشی شهید سرمالیان پلدختر بعد از سیل ویرانگر ۹۸ با برداشت گل ولای شروع شد و زمین فوتبال آن در اواخر پاییز به زیر کشت رفت.

با گذشت چندماه از زیر کشت رفتن، زمین فوتبال این مجموعه به دلیل اشکالات اساسی در کشت چمن با مشکلاتی مواجه شده است و به نظر میرسد کیفیت بسیار بد چمن، زمان بازگشایی این زمین را در هاله ای از ابهام قرار داده است. یکی از مهمترین مشکلات زمین فوتبال کیفیت نازل و نامرغوب زمین چمن در چندین نقطه به گونه ای که برخی از قسمت های چمن رشده نکرده است.

در حالی که پلدختر یکی از شهرهای موفق در زمینه ورزش فوتبال در استان میباشد (گواه این ادعا حضور سه تیم پرسپولیس، کشکان رود و شاهد به عنوان مدعیان اصلی لیگ برتر استان و موفقیت های تیم های نونهالان، نوجوانان و جوانان این شهر در سالیان گذشته میباشد)، همچنان از عدم وجود مجموعه ای ورزشی که از نظر تجهیزات و امکانات مناسب باشد، رنج می‌برد که ماحصل این وضعیت، بی انگیزگی برای شکوفایی استعدادها ایجاد کرده و این خود باعث ریزش ورزشکاران در این رشته ورزشی شده به نحوی که بر خلاف سالیان نه چندان دور که لیگ دسته اول، دوم و حتی سوم در پلدختر برگزار گردید، در دو سه سال گذشته هیچ لیگ فوتبالی در این شهر برگزار نگردیده که عواقب ناخوشایندی را در پیش خواهد داشت.

به استناد دستورالعمل پدافند غیر عامل و تمرکز زدایی اماکن ورزشی، شوربختانه تمامی امکانات ورزش پلدختر در یک نقطه متمرکز شده است و مناطق پرجمعیتی همچون کوی بسیجیان ( تنگ علی)، کوی شهرداری، کوی پاسداران، ولاب و برخی از روستاهای پرجمعیت فاقد امکانات ورزشی هستند. 

عدم‌رسیدگی به چمن مجموعه ورزشی شهید سرمالیان پلدختر، پرورش استعدادهای فوتبالی در این شهر را با چالش جدی مواجه کرده است به نحوی که مدارس فوتبال کلاسهای خود را در سالن های سرپوشیده برگزار میکنند.

وضعیت نابسامان زمین استادیوم شهید سرمالیان پلدختر، فوتبال این شهر را در مسیر سراشیبی قرار داده است و چنانچه ویروس منحوس کرونا اجازه دهد لیگ برتر استان برگزار گردد، گویا قرا است همانند سال گذشته فوتبال پلدختر امسال  نیز در لیگ برتر استان نماینده ای نداشته باشد که این امر نهایتاً باعث می شود این ورزش نتواند پیشرفت چندانی حاصل کند


مجتبی پسند/ سردبیر پایگاه خبری پلدخترنیوز
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید