استاندار لرستان خبر داد: روند اجرای ۱۳۰۰ پروژه عمرانی خسارت دیده از سیل ۹۸ در استان ارزیابی شد

تاریخ انتشار : 30 تیر 1399, 15:49
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی شامگاه یکشنبه در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که جهت بررسی پروژه‌های عمرانی استان برگزار شد اظهارداشت: پس از وقوع سیل فروردین ماه 98 در لرستان حدود هزار و 300 پروژه عمرانی با اعتباری هزار و 500 میلیارد تومان در استان لرستان در حال اجرا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در جلسه مذکور روند پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت افزود: این هزار و 500 پروژه پیشرفت فیزیکی خیلی خوبی دارند و اگرچه برخی از این پروژه ها به دلیل مانند صعب‌العبور بودن منطقه، ضعیف بودن پیمانکار، عدم استقبال پیمانکاران به دلیل تامین منابع اعتبار از محل اوراق و اسناد با زمان بازپرداخت چند ساله و... مشکل دارند اما برای تسریع در روند اجرای آنها تصمیماتی گرفته شده است.

استاندار لرستان عنوان کرد:  امیدواریم این هزار و 300 پروژه تا پایان سال تکمیل شوند از طرفی برخی پروژه‌های دیگر نیز به خاطر کامل نبودن اعتبار به صورت نیمه تمام باقی مانده که برای تکمیل  پیگیر اعتبار آنها هستیم.

وی با اشاره به بررسی لایروبی رودخانه‌های لرستان بیان کرد: لایروبی رودخانه‌ها به خاطر تاسیساتی که اطراف رودخانه‌ها قرار دارند از قبیل جاده، تاسیسات آب ، برق، گاز و روستاهای مجاور بسیار مهم است و امروز مصوب شد که امور آب استان و اداره کل  راهداری با همکاری، نقاطی که مشکل دارند را شناسایی و نسبت به مهندسی رودخانه و هدایت مسیر آن اقدام کنند.

خادمی در بخش دیگری از سخنان خود به آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان اشاره و تصریح کرد: به دلیل اقداماتی که بحث آتش سوزی انجام گرفته و با توجه به اینکه لرستان بیشترین جنگل‌های زاگرس را دارد اما خوشبختانه نسبت به سایر استان‌های کشور آتش‌سوزی‌های نسبتا پایینی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث جلوگیری از آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع لازم است هشیار باشیم و مراقبت‌ها را بیشتر کنیم و مردم نیز در این رابطه همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار لرستان با بیان اینکه تاکنون 580 هکتار آتش سوزی در سطح استان لرستان رخ داده است اظهار داشت: این آتش سوزی‌ها اغلب در مراتع به وقوع پیوسته و جنگل تقریباً سالم مانده است.

وی افزود: مانور آمادگی در مقابل زلزله 6 تا7 ریشتری در شهر خرم‌آباد با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود/ تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1691

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود