روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا: ابتلای 25 میلیون ایرانی به کرونا/ 35 میلیون نفر دیگر در معرض بیماری / هنوز به ایمنی جمعی نرسیده ایم

تاریخ انتشار : 28 تیر 1399, 13:38
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اطهار داشت: پنج ماه است که با این ویروس خطرناک مواجه هستیم و البته همچنان نگرانی در داخل کشور و در سطح جهان ادامه دارد،زیرا هنوز قدم‌های دیگری پیش روی ما قرار دارد که باید برداریم.

وی گفت: بارها تاکید شده است شرایط ما داروی قطعی برای این بیماری هنوز وجود ندارد، واکسن وجود ندارد و هنوز به ایمنی جمعی در برابر این بیماری نرسیده‌ایم.

رییس جمهوری با اشاره به گزارش معاونت تحقیقات وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی افزود: طبق این گزارش تخمین بر این است که تاکنون ۲۵ میلیون ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و نزدیک به حدود ۱۴ هزار نفر هم جان خود را ازدست داده اند؛ در مدت ۱۵۰ روز گذشته بیش از ۲۰۰ هزار در این بیمارستان‌ها بستری بودند.

روحانی ادامه داد: در این گزارش آمده است که ما باید این احتمال را بدهیم که ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا به این ویروس خواهند بود که نکته بسیار مهمی است. اگر این گزارش مبنا باشد که ۲۵ میلیون عبور کردند و بقیه جمعیت حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا در ماه‌های آینده خواهند بود. در همین گزارش پیش‌بینی شده است که تعداد بستری‌هایی که در آینده خواهیم داشت حدود ۲ برابر تعدادی است که در ۱۵۰ روز گذشته شاهد بودیم/ ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1682

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود