رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر خبر داد: جان باختن ۱۱نفر در شهرستان بر اثر ابتلا به کرونا/ ۱۸نفر از پرسنل بهداشت و درمان پلدختر به کرونا مبتلا شدند

تاریخ انتشار : 16 تیر 1399, 16:22
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ دکتر علی صفدر سیاوشی صبح امروز در جلسه تنظیم بازار شهرستان که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد با بیان اینکه تاکنون هزار و ۸۹۵ نمونه در شهرستان پلدختر گرفته شده که تست ۳۰۷نمونه مثبت اعلام و شش نفر از آنها در بیمارستان امام خمینی(ره) بستری هستند اظهار داشت: ۱۱نفر در شهرستان پلدختر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند که میزان درصد فوتی نسبت به تست گرفته شده ۳.۵٪ است که کمتر از میزان جهانی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه براساس مصوبات ستاد مدیریت کرونای استان کل استان لرستان در وضعیت هشدار قرار دارد افزود: فعالیت تمام رستورانها، کافی شاپ ها، تالارها و قهوه خانه ها به مدت ۱۰روز ممنوع شده است و نیروی انتظامی با همکاری میراث فرهنگی، صمت‌، اصناف و بهداشت و درمان باید از فعالیت این اصناف جلوگیری کنند و هیچ مماشاتی هم در این زمینه نباید صورت بگیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پلدختر عنوان کرد: همکاری ادارات شهرستان با بهداشت ودرمان قابل تقدیر است منتها شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان به صورت فرسایشی درآمده و ۱۸ نفر از پرسنل شبکه بهداشت و درمان به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

وی بیان کرد: انتظار داریم طی ۱۰روز آینده ممنوعیت های اعلام شده در شهرستان اجرا شود تا آمار مبتلایان در شهرستان کاهش پیدا کند.

دکتر سیاوشی گفت: بیمارستان پلدختر ظرفیت زیادی برای پذیرش بیماران کرونایی ندارد و اگر تعداد مبتلایان افزایش یابد مشکلات بهداشت ودرمان بیشتر می شود.

وی با اشاره به اینکه ممنوعیت های اعلام شده برای کل شهرستان پلدختر است و بخش معمولان را هم در بر می گیرد و ممنوعیت ها باید در کل شهرستان اجرا شود تصریح کرد: هزینه کافی برای نمونه گیری از همه افراد وجود ندارد و افراد خاصی مثل افراد بالای ۶۰سال، بیماران دارای مشکلات زمینه ای، زندانی ها و مادران باردار را نمونه گیری می کنیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر خاطر نشان کرد: شهرستان پلدختر در وضعیت حادی قرار ندارد ولی باید پیشگیری های لازم برای جلوگیری از ابتلای بیشتر مردم انجام شود چون اگر پیشگیری نکنیم و اقدامات لازم را انجام ندهیم وضعیت بدتر خواهد شد.

سیاوشی در پایان یادآور شد: کارمندانی که تست داده ولی هنوز جواب تست آنها نیامده به محل کار مراجعه نکنند و در قرنطینه خانگی بمانند تا جواب تست آنها اعلام شود.


✍گزارش: فیروزه حاتمی


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1641

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود